PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hiszpańska inwestycja w Skarbimierzu za 30 mln euro

  • Autor: PAP
  • 29 sty 2015 11:24

Hiszpańska firma Poligal z grupy Peralada zdecydowała o zlokalizowaniu w Polsce swojej największej w ostatnich latach inwestycji. Kosztem 30 mln euro w Skarbimierzu na Opolszczyźnie ma stanąć fabryka, wytwarzająca folie stosowne jako materiał opakowaniowy - wynika z informacji spółki.

REKLAMA

Swoje plany inwestor ogłosił w komunikacie prasowym. Wybudowany od podstaw zakład znajdzie się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE), która obejmuje ok. 120 ha terenów w niewielkim, ok. 7-tysięcznym Skarbimierzu. Na inwestorów czeka tam jeszcze ok. 19 ha gruntów pod inwestycje.

Przedstawiciele strefy oraz samorządu potwierdzają zainteresowanie firmy z branży opakowaniowej inwestycją w Skarbimierzu, zastrzegają jednak, że formalne procedury nie zostały jeszcze zakończone - zarówno gdy chodzi o zakup 5-hektarowej działki, jak i uzyskanie zezwolenia na działalność w WSSE.

"Prowadzone są wstępne negocjacje z przedsiębiorcą zainteresowanym inwestycją w Skarbimierzu. Nie rozpoczęła się jednak procedura związana z wydaniem zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej na terenie strefy ekonomicznej" - powiedział PAP Jacek Serdeczny z departamentu komunikacji WSSE.

Dodał, że dopiero ten dokument określi parametry przedsięwzięcia, związane z zatrudnieniem nowych pracowników, kosztami inwestycji oraz pomocą publiczną, która może być udzielana przedsiębiorcy.

Niektóre szczegóły projektu ujawnił natomiast sam inwestor. Fabryka ma być inwestycją typu greenfield, czyli wzniesioną od podstaw. Produkcja ma ruszyć za około półtora roku, w trzecim kwartale 2016 r. W zakładzie znajdzie się początkowo linia do ekstruzji pięciowarstwowej folii BOPP; roczna moc przerobowa wyniesie ok. 40 tys. ton takiej folii. Firma rozważa też możliwość dodatkowych inwestycji w sprzęt do metalizacji.

Inwestor nie sprecyzował na razie, ile osób może znaleźć pracę w nowym zakładzie. Ze wstępnych informacji ze źródeł zbliżonych do miejscowego samorządu wynika, że na początek może to być ok. 70 pracowników, a docelowo nawet ponad dwa razy tyle.

Zastępca wójta gminy Skarbimierz Jacek Monkiewicz potwierdził w rozmowie z PAP, że trwają rozmowy z firmą z branży opakowaniowej, jednak nie doszło jeszcze do podpisania warunkowej umowy sprzedaży gruntu, a firma nie uzyskała zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie. "Prawdopodobnie tę umowę warunkową sprzedaży gruntu podpiszemy w najbliższym czasie" - powiedział Monkiewicz.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA