PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Holenderska firma wybuduje centrum logistyczne w Trzebini

  • Autor: PAP
  • 22 sty 2013 17:23

Holenderska firma farmaceutyczno-kosmetyczna Fagron zamierza zainwestować około 40 mln zł w budowę nowego zakładu wraz z centrum logistycznym w Trzebini (woj. małopolskie) - poinformował we wtorek burmistrz tego miasta Stanisław Szczurek.

REKLAMA

Według niego władze miasta podpisały już list z inwestorem. Holenderska firma, która pod koniec 2011 przejęła krakowską spółkę Pharma Cosmetic, przystąpiła do projektowania nowego zakładu. Pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt osób z Trzebini i okolic.

Zakład powstanie w jednej z trzech stref aktywności gospodarczej, które władze Trzebini tworzą z wykorzystaniem funduszy unijnych. Strefa otrzymała na początku tego roku status podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Ze względu na położenie w sąsiedztwie węzła autostrady A4, przeznaczono ją przede wszystkim na inwestycje z branży logistycznej.

Wśród potencjalnych inwestorów, którzy zainteresowani są umieszczeniem tam swoich centrów logistycznych, wymieniany jest m.in. producent olejów i smarów Orlen Oil.

Jak zaznaczył burmistrz Szczurek, miasto pozyskało w sumie 14 mln zł na uzbrojenie i przygotowanie pod inwestycje trzech stref przemysłowych o łącznej powierzchni około 80 hektarów. Według jego szacunków przedsięwzięcia tam zlokalizowane mogą wygenerować około tysiąca nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat.

Strefy aktywności gospodarczej powstają w sąsiedztwie autostrady A4, na terenach po byłej kopalni węgla kamiennego "Siersza" oraz po byłych Zakładach Surowców Ogniotrwałych "Górka".

We wtorek burmistrz Trzebini podpisał z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Romanem Ciepielą umowę na unijne dofinansowanie stworzenia Strefy Aktywności Gospodarczej "Górka". Dzięki ponad 4,1 mln zł dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Inwestycyjnego (MRPO) pod przyszłe inwestycje przygotowanych zostanie tam blisko 3,5 hektara. W sumie przedsięwzięcie to będzie kosztować prawie 5,2 mln zł.

"Trzebinia jest pozytywnym przykładem, jak zdegradowane tereny poprzemysłowe można przekształcać w strefy aktywności gospodarczej, które w konsekwencji przynoszą nowe inwestycje i miejsca pracy. To bardzo ważne działanie, szczególnie w czasie kryzysu, a nie wszystkie małopolskie samorządy, które dysponują tego rodzaju terenami, wykorzystują je do celów inwestycyjnych" - zaznaczył marszałek Ciepiela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA