PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ID Logistics bije własne rekordy

  • wnp.pl
  • 06 kwi 2017 13:04

ID Logistics bije własne rekordy ID Logistics

Przychody francuskiej Grupy ID Logistics w 2016 roku przekroczyły, po raz pierwszy w jej historii, miliard euro i wyniosły dokładnie 1,07 mld euro. Były one zatem o 15 proc. większe w porównaniu z 2015 rokiem, w tym z tytułu wzrostu organicznego o 9,8 proc.

REKLAMA

We Francji przychody grupy wyniosły 582 mln euro i wzrosły o 12,5 proc., a na rynkach międzynarodowych - 488 mln euro (+6,2 proc.).

Grupa przejęła też w ub.r. Logiters, czołowego operatora logistycznego na Półwyspie Iberyjskim.

W 2016 roku ID Logistics uruchomiła 31 nowych magazynów, dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Łącznie zarządza w Europie ponad 200 magazynami.

We Francji operator ten otworzył w ub. roku 14 nowych magazynów, a na rynkach międzynarodowych - 17. W Polsce ID Logistics uruchomiło centra dystrybucji dla Norauto i Refresco.

- Zarządzamy zdywersyfikowanym portfelem klientów, zwiększając obecność w obsłudze e-commerce i rozszerzając specjalizacje o nowe branże, takie jak farmaceutyczna, odzieżowa i motoryzacyjna – powiedział Eric Hémar, CEO i prezes ID Logistics.

Jak dodał, zrealizowane w 2016 roku inwestycje, które przejściowo mają wpływ na marżę, w ciągu najbliższych kilku lat przyczynią się do dalszego wzrostu przychodów grupy. - Dzięki temu osiągniemy nasz cel, stając się czołowym operatorem logistyki kontraktowej w Europie – dodał Hémar.

Obecnie ID Logistics jest drugim co do wielkości operatorem logistycznym świadczącym usługi logistyki kontraktowej we Francji i Hiszpanii, natomiast w Belgii, Holandii i Niemczech znajduje się w pierwszej dziesiątce.

Według wstępnych danych, w 2016 roku obsługa firm z branży retail stanowiła 42 proc. przychodu, FMCG - 22 proc., e-commerce i hi-tech po 9 proc., branża kosmetyczna i odzieżowa po 6 proc., motoryzacyjna i lotnicza - 4 proc. a farmaceutyczna 2 proc.

Obecnie ponad 50 proc. klientów ID Logistics stanowią firmy nie pochodzące z Francji.

Strategię na lata 2017-19 przyjęła też spółka zależna - ID Logistics Polska. Zatrudnia ona 1200 osóg, obsługuje klientów w 7 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej ok. 200 tys. m.

W strategii tej wyznaczono trzy główne cele: wzmocnienie pozycji lidera w obszarze dedykowanej logistyki kontraktowej, rozwój oferty skierowanej do sieci handlowych i firm z branży FMCG oraz rozszerzenie, w oparciu o międzynarodowe doświadczenie i know-how, zakresu działalności o ofertę dla branż e-commerce, kosmetycznej i odzieżowej.

W 2017 roku ID Logistics Polska planuje wzrost obrotów o 16 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA