PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ID Logistics inwestuje w magazyn dla Auchan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sty 2015 17:42

Firma ID Logistics Polska, międzynarodowy dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, przyjęła strategię dalszego rozwoju na rynku polskim w latach 2015-2017. Jedną z zaplanowanych dużych inwestycji w tym roku będzie uruchomienie nowego magazynu typu build-to-suit (BTS) dla sieci Auchan.

REKLAMA

Magazyn w Mszczonowie o powierzchni blisko 47 tys. mkw. wybuduje Point Park. Otwarcie nastąpi w lipcu br. W magazynie pracę znajdzie 400 osób. Punkt będzie obsługiwał północną część kraju. ID Logistics Polska zatrudnia w sumie 1100 pracowników.

Strategię dalszego rozwoju ID Logistics Polska na najbliższe lata wyznaczać będą 4 główne cele: osiągnięcie pozycji lidera w obszarze dedykowanej logistyki kontraktowej, dalszy rozwój oferty skierowanej do specjalistycznych i ogólnych sieci handlowych, rozszerzenie zakresu działalności i pozyskanie nowych klientów z dynamicznie rozwijających się branż e-commerce, tekstyliów i dóbr luksusowych, a także wzmocnienie oferty z zakresu logistyki kontraktowej o transport i usługi o wartości dodanej.

Swoją działalność na polskim rynku ID Logistics rozpoczął w 2008 roku, uruchamiając dla sieci Carrefour pierwszy magazyn w Będzinie. Kolejne 6 lat to dynamiczny okres w rozwoju firmy. W latach 2008-2013 ID Logistics otwierał i zarządzał w imieniu klientów kolejnymi magazynami - w Sadach k/Poznania (Intermarche/Bricomarche), Błoniach (Lindt&Sprungli), Mszczonowie (Real&Makro) i Piotrkowie Trybunalskim (Carrefour). Rozwijając usługi transportowe, w 2010 roku firma uruchomiła Oddział Transportu Krajowego.

W 2014 roku firma uruchomiła 4 kolejne nowoczesne magazyny o łącznej powierzchni 95 tys. mkw. - w kwietniu w Belsku k/Grójca (Auchan), w lipcu w Belsku k/Grójca (Ferrero), w sierpniu w Piotrkowie Trybunalskim (Grupa Sogefi) oraz w listopadzie w Piotrkowie Trybunalskim (Jysk). O blisko 15 proc. zostało zwiększone zatrudnienie. Przychód ze sprzedaży wyniósł 122 mln zł.

- Polski rynek ma dla nas strategiczne znaczenie i odgrywa kluczową rolę w dalszym, dynamicznym rozwoju Grupy ID Logistics w Europie i na świecie - powiedział Eric Hemar, prezes zarządu Grupy ID Logistics.

Zdaniem przedstawicieli ID Logistics na dalszy rozwój branży retail w Polsce będą miały wpływ: wzrost znaczenia małych sklepów i opartych na franczyzie w odniesieniu do sieci hipermarketów oraz równoległy rozwój dwóch kanałów dystrybucji towarów - sprzedaży tradycyjnej i e-handlu. Dziś na rynku obecne są największe sieci handlowe, konkurencja jest bardzo silna a ich rozwój będzie następował poprzez wzrost organiczny bądź fuzje i przejęcia. Taka tendencja doprowadzi do konieczności zwiększania ilości regionalnych centrów dystrybucyjnych, aby być bliżej klientów i sklepów.

Firma chce też pozyskać nowych klientów z branży e-commerce.

ID Logistics jest międzynarodową grupą specjalizującą się w logistyce kontraktowej. Zatrudnia ponad 12,5 tys. pracowników, w 170 lokalizacjach w 14 krajach (ponad 3,1 mln m2 powierzchni magazynowych obsługiwanych w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce), w 2013 roku ID Logistics osiągnęła dochód w wysokości 735 mln EUR.

 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA