PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ikea Industry stawia na Zbąszynek

  • dlahandlu.pl
  • 26 paź 2017 10:25

Ikea Industry stawia na Zbąszynek fot. Pixabay

Ikea Industry rozbudowuje swój największy kompleks produkcji mebli. W fabryce w Zbąszynku pracuje obecnie 3,1 tys. osób, po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i magazynu, zatrudnienie zwiększy się o 280 nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji to 225 mln zł.

REKLAMA

Ikea Industry w Zbąszynku specjalizuje się w produkcji mebli z płyt komórkowych. W nowej części zakładu produkowane będą meble Ikea z popularnej serii Eket. Inwestycja pozwoli na podwojenie produkcji mebli z serii Eket i usprawni procesy logistyczne w Ikea Industry Zbąszynek. Obiekty zostaną oddane do użytkowania w czerwcu 2018 roku, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na wrzesień 2018. Ikea Industry prowadzi już rekrutację na 280 nowych stanowisk.

W sierpniu rozpoczęto rozbudowę obiektu o nową halę produkcyjną o powierzchni 35 tys.mkw. i magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 29 tys. mkw. Nowe obiekty zajmą łącznie 64 tys. mkw., czyli tyle, ile wynosi powierzchnia 9 boisk piłkarskich. Po ukończeniu inwestycji zakłady Ikea Industry w Zbąszynku, Babimoście i Zbąszyniu będą zajmować łącznie 384 tys.mkw. – 71 boisk piłkarskich.

– Klientom podoba się seria Eket, więc otrzymujemy coraz więcej zamówień. Lokalizacja, konkurencyjne koszty produkcji, wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy w Polsce i Zbąszynku – to główne powody podjęcia strategicznej decyzji o zwiększeniu produkcji właśnie tu. Ten wybór przybliża nas również do pozycji lidera w zrównoważonej produkcji mebli – powiedział Robert Zanichelli, szef dywizji flatline w Ikea Industry.

Maksymalna wydajność nowej hali to 125 tys. sztuk mebli tygodniowo. Na pierwszy rok pracy zaplanowano produkcję na poziomie 5,9 mln sztuk. Realizacja tych założeń będzie możliwa dzięki wprowadzeniu jeszcze większej automatyzacji procesów i zwiększeniu zatrudnienia o 280 pracowników. Zainstalowane zostaną linie do produkcji foliowanych paneli, co w przyszłości pozwoli na produkcję również innych serii, niż Eket.

Nowy magazyn zostanie przystosowany do składowania wyrobów w systemie blokowym i zapewni 55 tys. nowych miejsc paletowych, na których może być magazynowana produkcja o wartości 55 mln zł. Magazyn będzie także wyposażony w 9 doków załadunkowych oraz wydzielone pomieszczenie na potrzeby ładowania wózków akumulatorowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA