PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Innowacyjność też jest ważna

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2017 13:01

Innowacyjność też jest ważna LS Tech Homes

LS Tech-Homes, spółka notowana na rynku NewConnect, chce osiągnąć w najbliższych latach wysokie tempo rozwoju dzięki stałemu wzrostowi portfela zamówień. Spółka postawiła na innowacyjność i stała się polskim liderem budownictwa w technologii modułowej.

REKLAMA

LS Tech-Homes zakończyła 1 kw. 2017 r. zyskiem netto w wysokości blisko 3,3 mln zł, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły poziom 10,1 mln zł, co było najlepszym kwartalnym wynikiem finansowym w historii Emitenta. Osiągnięcie wysokiej progresji wyników finansowych było rezultatem efektywnego wykorzystania potencjału produkcyjnego własnych zakładów oraz prowadzenia intensywnych działań marketingowo-sprzedażowych. Spółka realizowała również przyjęty plan rozbudowy zasobów kadrowych w pionie produkcyjnym, technicznym oraz sprzedażowym.

Swój sukces LS Tech-Homes zawdzięcza podążaniu za najnowszymi światowymi trendami rozwoju budownictwa, które stawiają trudne dotychczas do spełnienia wymagania: krótkiego czasu realizacji oraz wysokiej jakości wykonania inwestycji. Spółka chcąc sprawować pełną kontrolę nad jakością swojej produkcji już w pierwszej fazie działalności skupiła się na wypracowaniu technologicznego know-how, dzięki bliskiej współpracy swoich specjalistów z działu R&D (Research and Development) z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej

Głównym celem LS Tech-Home jest dostarczanie modułowych rozwiązań pod klucz obejmujących również instalacje sanitarne i elektryczne, a także zdefiniowane przez inwestora umeblowanie. Tego typu technologia wzbudza niezwykle wysokie zainteresowanie sieci franczyzowych, co wynika z wysokiej powtarzalności standardu wykonania, niedostępnej dla technik konwencjonalnych szybkości montażu, a także symbolu nowoczesności oraz postępu. Równie duże zainteresowanie oferowaną przez Spółkę technologią zgłaszają wyższe uczelnie (miasteczka akademickie) oraz branża hotelarska (rozwój sieci oraz zagospodarowanie trudnodostępnych terenów).

Nowatorskie rozwiązania dla budownictwa bardzo szybko znalazły zainteresowanie na rynku niemieckim, gdzie od drugiego kwartału br. realizowana jest przez Spółkę inwestycja o wartości blisko 80 mln zł, która obejmuje budowę obiektów w Berlinie i zostanie zakończona w 4 kw. 2017 r. Niedostępna dotychczas szybkość i jakość realizacji w innowacyjnej technologii doprowadziła do podpisania listu intencyjnego z kolejnym niemieckim partnerem na budowę blisko 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnych z opcjami lokali komercyjnych. Wartość tego kontraktu szacowana jest na blisko 650 mln zł, a jego realizacja zaplanowana została na lata 2019-2021. Dynamiczny rozwój LS Tech-Homes S.A. jest wspierany przez zaplecze produkcyjne w czterech zakładach należących do Spółki w: Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie. Prowadzone obecnie rozmowy z kolejnymi inwestorami nie tylko z rynku niemieckiego, ale również holenderskiego, są sygnałem do uwzględnienia dalszych planów rozwojowych w postaci budowy kolejnych zakładów produkcyjnych w Polsce, jak i poza jej granicami.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA