PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Integer pójdzie śladem Amazona. Szykuje się bitwa o powietrzną logistykę?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lip 2014 14:36

Integer pójdzie śladem Amazona. Szykuje się bitwa o powietrzną logistykę?

Grupa Integer.pl testuje wykorzystywanie dronów w sektorze logistycznym i nie wyklucza, że w przyszłości tego typu maszyny będą wykorzystywanie w świadczonych przez firmę usługach pocztowo-kurierskich.

REKLAMA

Drony, czyli bezzałogowe maszyny latające, rozpalają wyobraźnię mediów technologicznych i specjalistów R&D. I choć wciąż uznaje się je głównie za drogie zabawki dla dużych chłopców, coraz więcej firm z bardzo wielu branż dostrzega ogromny potencjał biznesowy tego typu rozwiązań.

InPost, wchodzący w skład Grupy Integer.pl, podczas Parady Robotów w Krakowie przetestował wykorzystanie robotów w sektorze logistycznym. Właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów od dłuższego czasu aktywnie współpracuje z technicznymi uczelniami wyższymi w zakresie praktycznego i efektywnego ekonomicznie zastosowania nowoczesnych technologii w branży pocztowo-kurierskiej.

- Zleciliśmy naszemu działowi R&D w pełni profesjonalne prace analityczne, mające na celu zbadanie potencjału zastosowania dronów i robotów w działalności InPost i Paczkomatów.Podkreślamy jednak, że to nie jedyne rozwiązanie, nad którym pracujemy - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

- Należy pamiętać, że owszem innowacja jest bardzo ważna, ale usługi pocztowo-kurierskie powinny być także efektywne na kilku innych polach. Muszą zapewniać użytkownikom jeszcze większą wygodę, być stosunkowo niskokosztowe. Na ten moment drony dostarczające przesyłki to mimo wszystko zabawa - są swego rodzaju pokazem możliwości technologicznych silnie rozwijającej się branży kurierskiej. Dlatego zdecydowanie bardziej przemawia do mnie ewentualny udział dronów jako pośredników przy operacjach związanych z dostarczaniem paczek np. do Paczkomatów. Tego rodzaju pomocnik mógłby m.in. skutecznie przekazywać paczkę drogą powietrzną i od góry umieszczać ją w skrytkach terminala - dodaje.

Komercyjne zastosowanie dronów już od jakiegoś czasu znajduje się w polu zainteresowań rynkowych gigantów - za ich pomocą dostarczać swoje przesyłki chcą m.in. Amazon oraz Google.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA