PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intrograf zakończył inwestycję w Lublinie

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2014 15:10

Nowy zakład produkcyjny otworzyła 6 czerwca w Lublinie spółka Intrograf, specjalizująca się w wytwarzaniu kartonowych opakowań i ulotek, głównie dla przemysłu farmaceutycznego. Dzięki inwestycji przybyło 45 miejsc pracy.

REKLAMA

Intrograf zbudował nową fabrykę w lubelskiej podstrefie SSE Euro-Park Mielec. Spółka przeniosła tam produkcję ze starych zakładów w lubelskiej dzielnicy Bursaki. Inwestycja pochłonęła blisko 30 mln zł. Firma zatrudnia obecnie 208 osób, w tym 45 pracowników przyjętych po wzniesieniu nowych zakładów - poinformował prezes zarządu Intrografu Piotr Taracha.

Powstał nowy budynek o powierzchni ponad 8,5 tys. metrów kwadratowych, spółka zakupiła nowoczesne wyposażenie. W najbliższych miesiącach planuje jeszcze uruchomienie mieszalni farb graficznych oraz nowej linii do wytwarzania etykiet. "To spowoduje wzrost zatrudnienia o kolejne co najmniej 10 osób" - zapowiedział Taracha.

Wiceprezydent Lublina Grzegorz Siemiński podkreślił, że nowe miejsca pracy są bardzo ważne dla miasta, a specjalna strefa ekonomiczna dobrze spełnia swoje zadania. "Liczymy na to, że firma będzie się rozwijała i zatrudniała coraz więcej osób. Utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej to był bardzo dobry pomysł, zainteresowanie inwestorów jest duże, liczę na to, że w ciągu najbliższych miesięcy strefa w całości będzie już zapełniona" - powiedział Siemiński.

Intrograf istnieje w Lublinie od 60 lat. Spółka wyspecjalizowała się w produkcji kartonowych opakowań i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, a także kosmetycznego i spożywczego. Odbiorcami są koncerny działające w Polsce; około 10 proc. produkcji trafia na eksport, do Szkocji, Finlandii, Niemiec i Austrii.

W ostatnich latach produkcja Intrografu szybko rośnie. O ile w 2009 r. wytworzono tu 193 mln sztuk opakowań, to w tym roku plan przewiduje produkcję 413 mln sztuk kartonowych pudełeczek. Liczba drukowanych ulotek rośnie z 40 mln w 2009 r. do 350 mln zaplanowanych w tym roku.

Obroty spółki w 2012 r. wyniosły około 36 mln zł, w ubiegłym roku wzrosły do 46 mln zł, a w tym roku zaplanowano je na poziomie 52 mln zł. W ubiegłym roku spółka osiągnęła około 3 mln zysku netto - podał Taracha.

Podstrefa Lublin, należąca do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, istnieje od 2007 r. Dotychczas inwestorzy otrzymali 25 zezwoleń na działalność w niej, zadeklarowali ponad 710 mln zł nakładów i utworzenie 1025 nowych miejsc pracy. 12 spółek już rozpoczęło działalność, zainwestowały prawie 509 mln zł, powstało 955 nowych miejsc pracy.

Lubelska strefa specjalna obejmuje 116 hektarów terenów uzbrojonych położonych w pobliżu lotniska i powstającej obwodnicy Lublina. Blisko dwie trzecie obszaru strefy zostało już zagospodarowanych.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA