PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intrograf zakończył inwestycję w Lublinie

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2014 15:10

Nowy zakład produkcyjny otworzyła 6 czerwca w Lublinie spółka Intrograf, specjalizująca się w wytwarzaniu kartonowych opakowań i ulotek, głównie dla przemysłu farmaceutycznego. Dzięki inwestycji przybyło 45 miejsc pracy.

REKLAMA

Intrograf zbudował nową fabrykę w lubelskiej podstrefie SSE Euro-Park Mielec. Spółka przeniosła tam produkcję ze starych zakładów w lubelskiej dzielnicy Bursaki. Inwestycja pochłonęła blisko 30 mln zł. Firma zatrudnia obecnie 208 osób, w tym 45 pracowników przyjętych po wzniesieniu nowych zakładów - poinformował prezes zarządu Intrografu Piotr Taracha.

Powstał nowy budynek o powierzchni ponad 8,5 tys. metrów kwadratowych, spółka zakupiła nowoczesne wyposażenie. W najbliższych miesiącach planuje jeszcze uruchomienie mieszalni farb graficznych oraz nowej linii do wytwarzania etykiet. "To spowoduje wzrost zatrudnienia o kolejne co najmniej 10 osób" - zapowiedział Taracha.

Wiceprezydent Lublina Grzegorz Siemiński podkreślił, że nowe miejsca pracy są bardzo ważne dla miasta, a specjalna strefa ekonomiczna dobrze spełnia swoje zadania. "Liczymy na to, że firma będzie się rozwijała i zatrudniała coraz więcej osób. Utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej to był bardzo dobry pomysł, zainteresowanie inwestorów jest duże, liczę na to, że w ciągu najbliższych miesięcy strefa w całości będzie już zapełniona" - powiedział Siemiński.

Intrograf istnieje w Lublinie od 60 lat. Spółka wyspecjalizowała się w produkcji kartonowych opakowań i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, a także kosmetycznego i spożywczego. Odbiorcami są koncerny działające w Polsce; około 10 proc. produkcji trafia na eksport, do Szkocji, Finlandii, Niemiec i Austrii.

W ostatnich latach produkcja Intrografu szybko rośnie. O ile w 2009 r. wytworzono tu 193 mln sztuk opakowań, to w tym roku plan przewiduje produkcję 413 mln sztuk kartonowych pudełeczek. Liczba drukowanych ulotek rośnie z 40 mln w 2009 r. do 350 mln zaplanowanych w tym roku.

Obroty spółki w 2012 r. wyniosły około 36 mln zł, w ubiegłym roku wzrosły do 46 mln zł, a w tym roku zaplanowano je na poziomie 52 mln zł. W ubiegłym roku spółka osiągnęła około 3 mln zysku netto - podał Taracha.

Podstrefa Lublin, należąca do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, istnieje od 2007 r. Dotychczas inwestorzy otrzymali 25 zezwoleń na działalność w niej, zadeklarowali ponad 710 mln zł nakładów i utworzenie 1025 nowych miejsc pracy. 12 spółek już rozpoczęło działalność, zainwestowały prawie 509 mln zł, powstało 955 nowych miejsc pracy.

Lubelska strefa specjalna obejmuje 116 hektarów terenów uzbrojonych położonych w pobliżu lotniska i powstającej obwodnicy Lublina. Blisko dwie trzecie obszaru strefy zostało już zagospodarowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA