PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy szturmują Mielecką SSE

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2017 16:36

Inwestorzy szturmują Mielecką SSE Pixabay

W pierwszym półroczu br. 26 inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak powiedział PAP Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, w ramach nowych zezwoleń przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie ponad 626 mln zł nakładów. "Sądzę, że te liczby są powodem do zadowolenia" - dodał.

Nowe inwestycje ulokowane będą głównie na Podkarpaciu (17), ale również na Lubelszczyźnie (7) i w Szczecinie (2).

Ślęzak podkreślił, że zdecydowaną większość inwestycji planują realizować przedsiębiorcy z krajowym kapitałem. "Takich projektów jest 17 i to cieszy, bo zależy nam na ożywianiu polskich przedsiębiorców" - powiedział.

Ponadto, w mieleckiej strefie zainwestują również firmy z Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch oraz przedsiębiorca z luksemburskim kapitałem.

"Oprócz nowych zezwoleń, ważnym wydarzeniem dla strefy w pierwszym półroczu było rozszerzenie - obszar strefy powiększył się o ponad 87 ha m.in. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Zakończyliśmy również budowę dwóch hal, które już wynajęliśmy inwestorom" - zaznaczył Ślęzak. Dodał, że otwartych jest kilka procedur na nowe zezwolenia na inwestycje w mieleckiej SSE.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Mielecka strefa zajmuje 1724 ha i jest zlokalizowana w 33 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy wydano już ponad 400 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 8 mld zł. Powstało ponad 27 tys. miejsc pracy. Wiodące branże w strefie to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA