PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje spekulacyjne pieśnią przeszłości - wywiad z wiceprezesem MLP Group

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sie 2013 09:50

Inwestycje spekulacyjne pieśnią przeszłości - wywiad z wiceprezesem MLP Group

Bardzo dobre perspektywy dla rozwoju rynku logistycznego wraz ze stale rosnącym popytem to fundament dla działalności deweloperów powierzchni magazynowych w Polsce. - Nasz sektor, w porównaniu do sytuacji w krajach Europy Zachodniej, cechuje bardzo duża przestrzeń do dalszego rozwoju - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Radosław T. Krochta, wiceprezes MLP Group.

REKLAMA

Jaki wpływ na rynek nieruchomości logistycznych ma kondycja polskiej gospodarki?

Polski rynek nieruchomości logistycznych ma bardzo dobre perspektywy, na które nie mają większego wpływu wahania koniunktury w gospodarce. Nasz sektor, w porównaniu do sytuacji w krajach Europy Zachodniej, cechuje bardzo duża przestrzeń do dalszego rozwoju. W Polsce wykorzystywanych jest około 7,5 mln mkw. powierzchni magazynowej, czyli w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest to zaledwie jedna czwarta tego, co oferują nasi zachodni sąsiedzi.

Również w związku z dużym napływem zagranicznych inwestycji spodziewamy się dalszego, dużego popytu na powierzchnie magazynowe. Ten sektor nieruchomości od wielu lat zachowuje się bardzo stabilnie, przez co jest przewidywalny.
Stawki najmu powierzchni magazynowej są na stałym poziomie i nie miały na to wpływu zawirowania w kondycji gospodarki w ostatnich latach.

Jakie najważniejsze zmiany dostrzegają Państwo na rynku powierzchni magazynowej w naszym kraju?

Klienci w coraz większym stopniu oczekują produktu dokładnie dopasowanego do ich potrzeb. Dlatego także w naszej działalności zdecydowaną przewagę zyskują projekty typu BTS. Umowy najmu są podpisywane na kilka albo kilkanaście lat. MLP Group chce zwiększyć swoje zaangażowanie w projekty realizowane pod indywidualne potrzeby inwestora i realizowane poza parkami należącymi do grupy, które będą następnie przeznaczone na sprzedaż.

W jakim kierunku idą oczekiwania najemców? Czy projekty BTS całkowicie wykluczą „budowę spekulacyjną"?

Pewnie budowa spekulacyjna nie zniknie całkowicie, ale nie będzie stanowiła znaczącego udziału. Od samego początku nastawialiśmy się przede wszystkim na realizację projektów typu BTS, czyli dopasowanych do potrzeb inwestora. Taka jest również nasza strategia na kolejne lata. Dzięki temu mamy jeden z najniższych spośród naszej konkurencji wskaźnik pustostanów, który wynosi jedynie kilka procent, a jednocześnie zapewnia stabilne wpływy z najmu. Taka polityka pozwala nam utrzymywać się w czołówce największych deweloperów nieruchomości magazynowych w Polsce.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA