PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Japoński inwestor stawia na biznes w Łódzkiem

  • Autor: PAP
  • 14 cze 2017 14:14

Japoński inwestor stawia na biznes w Łódzkiem fot. Fotolia

Ok. 400 nowych miejsc pracy stworzy Japan Tobbaco International (JTI) w otwartej w środę nowej fabryce wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie (Łódzkie). Po rozbudowie zakładu zatrudnienie w JTI Polska wyniesie 1,5 tys. osób.

REKLAMA

- JTI jest świetnym przykładem globalnego lidera, który zdecydował się zainwestować w Polsce, osiągnął sukces i pozytywnie oddziałuje na środowisko lokalne, krajowe i międzynarodowe. Kolejna inwestycja doskonale pokazuje jej zaangażowanie w unowocześnianie produkcji. W ciągu 10 lat obecności JTI kilkukrotnie zwiększyła zatrudnienie, stając się jednym z największych pracodawców w regionie - podkreślił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w trakcie uroczystości otwarcia nowej fabryki na terenie zakładów JTI w Starym Gostkowie.

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny o powierzchni 70 tys. mkw. powstał obok dwóch już istniejących fabryk JTI. Zostanie w nim zainstalowanych ponad 30 linii przetwarzających, produkujących i paczkujących tytoń do palenia. Uzupełnieniem tej działalności będzie również produkcja innych wyrobów tytoniowych, m.in. cygar oraz tytoniu fajkowego.

Fabryka będzie produkować na rynek polski oraz na eksport tytoń do palenia będący odpowiednikiem ponad 30 mld sztuk papierosów rocznie. Dzięki nowej inwestycji, wartej ponad 200 mln. dolarów, poziom zaangażowania inwestycyjnego JTI w naszym kraju w ostatnich dziesięciu latach znacząco przekroczy 700 mln dolarów.

- Ostatni raz byłem tutaj dziesięć lat temu; wówczas była to okolica rolnicza, obecny stopień jej industrializacji jest wprost niewiarygodny. Na szczęście pewne rzeczy się nie zmieniają - to ludzie; Polska zapewnia wysoko wykwalifikowane kadry, które tworzą ludzie o otwartych umysłach; to perfekcyjne połączenie - mówił prezes zarządu JTI Eddy Pirard.

Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi przypomniał, że w tym roku Japonia i Polska obchodzą 60. rocznicę odnowienia relacji dyplomatycznych. "W Japonii liczba 60 jest niezwykle ważna, utożsamiana z jednym cyklem życia. Zatem od przyszłego roku relacja pomiędzy naszymi krajami wejdzie w nowy cykl. Planujemy z tej okazji wiele wydarzeń, a otwarcie tej ogromnej fabryki można uznać za ich zapowiedź" - dodał.

Jak podał Kościński, obecnie w Polsce działają 254 firmy z udziałem kapitału japońskiego, w tym 72 firmy prowadzące działalność produkcyjną. We wszystkich znalazło zatrudnienie ponad 20 tys. polskich pracowników. Według wiceministra, cechuje je wysoka kultura biznesowa, technologiczna innowacyjność i tendencja do budowania w Polsce długofalowych relacji.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA