PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest dużo, będzie jeszcze więcej. Goodman bije własne rekordy

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 wrz 2016 10:10

Jest dużo, będzie jeszcze więcej. Goodman bije własne rekordy Centrum logistyczne fot. Goodman

Goodman zamyka rok finansowy 2016 z rekordowym wynikiem operacyjnym w Europie. Portfolio grupy powiększyło się o kolejne tysiące mkw., a to jeszcze nie koniec...

REKLAMA

Grupa Goodman, specjalizująca się w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, zamknęła rok finansowy 2016 (który zakończył się 30 czerwca 2016 r.) z globalnym portfelem aktywów o łącznej wartości 23 mld euro, co oznacza wzrost o 13 proc. w porównaniu do 2015 r. W Europie grupa uzyskała rekordowy wynik operacyjny – portfolio powiększyło się o 766 tys. mkw., wynajęto 1,35 mln mkw. powierzchni logistycznej. W Europie Środkowo-Wschodniej firma Goodman oddała do użytku ponad 150 tys. mkw. Rozpoczęła się również budowa blisko 80 tys. mkw.

W Europie Środkowo-Wschodniej Grupa Goodman posiada i zarządza 24 centrami logistycznymi w 18 miastach na terenie Słowacji, Czech, Węgier i Polski. W minionym roku finansowym firma Goodman wynajęła ponad 160 tys. mkw. powierzchni z istniejącego portfolio i podpisała umowy na budowę ponad 102 tys. mkw. nowej powierzchni. Do wzrostu w regionie szczególnie przyczynił się rozwój polskiego rynku magazynowego, gdzie Goodman wynajął 85 tys. mkw., finalizując jednocześnie budowę obiektów o powierzchni 136 tys. mkw. W budowie jest kolejne 45 tys. mkw. Firma rozwija się dynamicznie również na Węgrzech i Słowacji, gdzie wynajęta powierzchnia wyniosła odpowiednio ok. 60 tys. mkw. i 20 tys. mkw.

Goodman obecnie kontynuuje rozbudowę swojego portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej o blisko 80 tys. mkw. budując nową powierzchnię w Polsce (45 tys. mkw.), na Słowacji (12,5 tys. mkw.) i na Węgrzech (22 tys. mkw.). Rozbudowa nieruchomości stanowi odpowiedź na wysoki popyt w kluczowych lokalizacjach, które cechuje niski wskaźnik powierzchni niewynajętej. Aby spełnić potrzeby operacyjne klientów, nowa powierzchnia może zostać podzielona na mniejsze moduły lub zostać dopasowana do ich indywidualnych wymagań.

W minionym roku fiskalnym firma Goodman dynamicznie rozwijała portfolio nieruchomości logistycznych w Europie poprzez zawarcie umów najmu na 1,35 mln mkw. powierzchni. Grupa zwiększyła powierzchnię w zarządzaniu o 766 tys. mkw. i rozpoczęła budowę blisko 920 tys. mkw.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA