PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest kolejny inwestor w podstrefie Łomża Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 05 sty 2017 12:22

Jest kolejny inwestor w podstrefie Łomża Suwalskiej SSE fot. Fotolia

Spółka Libra-Print planuje zainwestować 10,5 mln zł w podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformował w czwartek Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu.

REKLAMA

Firma chce kupić nieruchomość o powierzchni nieco ponad 1 ha za zaproponowaną w przetargu cenę - ponad 668,8 tys. zł. Akt notarialny z firmą w tej sprawie ma być podpisany do końca marca - poinformował Czech.

Libra-Print jest łomżyńską firmą z branży poligraficznej. Firma chce zbudować w strefie ekonomicznej halę produkcyjną oraz budynek socjalno-administracyjny. - W ramach inwestycji zakupione mają być innowacyjne linie technologiczne, w skład których będą wchodziły maszyny do m.in. druku w technologii offsetowej i cyfrowej, wykańczania introligatorskiego, produkcji opakowań tekturowych oraz produkcji toreb papierowych - poinformował Czech. Libra-Print ma zrealizować planowaną inwestycję do końca 2019 r.

W łomżyńskiej podstrefie do zagospodarowania przez firmy została jeszcze jedna, największa nieruchomość o powierzchni prawie 2,5 ha. Miasto chciało ją sprzedać, ale nie znalazła się dotąd chętna firma.

Dotychczas w podstrefie Łomża SSSE grunty nabyło (razem z Libra-Print) pięć firm: PHU "Okleina" (producent frontów do mebli kuchennych), PPHU "MAG" (firma z branży odzysku metali nieżelaznych), Greenvit Sp. z o.o. (produkcja i handel wyrobami wykorzystywanymi w branży meblarskiej) oraz Pianpol Tex Sp. z o.o. (produkcja ekstraktów roślinnych na potrzeby przemysłu farmaceutycznego). Łącznie firmy te (razem z Libra-Print) zadeklarowały zatrudnienie minimum 67 pracowników i inwestycje rzędu 30,7 mln zł.

W marcu 2016 r. ceny gruntów w łomżyńskiej podstrefie SSSE były decyzją prezydenta Łomży obniżone o 40 proc. We wcześniejszych przetargach nieruchomości nie znalazły nabywców, a firmy podkreślały, że grunty są za drogie. Była to wówczas druga obniżka cen tych nieruchomości. W pierwszej ceny obniżono o 23 proc.

Jak informowały wcześniej władze Łomży, firmy inwestujące w tym mieście w podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą korzystać z pomocy publicznej w formie zwolnień z podatku dochodowego z tytułu kosztów nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy. Ta pomoc to 50 proc. w przypadku dużych firm, 60 proc. - dla firm średnich i 70 proc. dla małych przedsiębiorców.

"Zwolnienie od podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych przysługuje w kolejnych latach, aż do wyczerpania przysługującej puli pomocy publicznej tj. maksymalnej wartości korzyści w formie pomocy regionalnej, jaką może uzyskać dany przedsiębiorca w związku z danym projektem inwestycyjnym" - informował wcześniej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA