PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest pierwszy inwestor na terenie KSSE w Ujeździe

  • Autor: PAP
  • 28 maj 2015 21:34

Amerykańska firma Tru-Flex, producent części dla branży motoryzacyjnej, to pierwszy inwestor na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Ujeździe (Opolskie). Jej zakład, w który zainwestowano ok. 25 mln zł, oficjalnie otwarto w czwartek.

REKLAMA

Dyrektor zakładu Jarosław Szytow powiedział PAP, że obecnie Tru-Flex zatrudnia już 15 osób, a docelowo przewidywane jest zatrudnienie rzędu 50 do 100 osób. Zależy to - jak wyjaśniał - w dużej mierze od ilości projektów, które firma będzie miała do realizacji oraz tego, ilu klientów uda się jej pozyskać. "Nasi sprzedawcy dopiero ruszają w teren. Marka Tru-Flex nie jest jeszcze tak bardzo rozpoznawalna w Europie. Rynek jest podzielony, nikt na nas nie czeka, ale na pewno uszczkniemy coś w tego ciastka" - zapewnił.

Zakład powstał na terenie KSSE, przy węźle autostradowym Olszowa w gminie Ujazd, na terenie należącym do miejscowości Zimna Wódka. Pozwolenie na budowę zakład uzyskał we wrześniu ub. roku, a hala produkcyjna o powierzchni 2,5 tys. m kw. powstała do kwietnia. Szytow zapewnił, że pod względem technologicznym fabryka jest gotowa, a w najbliższym czasie ma przejść niezbędne audyty certyfikacyjne.

Przedstawiciel amerykańskiej firmy Tru-Flex Paul Knapen podczas uroczystego otwarcia zakładu podkreślał, że jest to pierwsza lokalizacja koncernu w Europie. Mówił, że o tym, co m.in. zadecydowało o wyborze Polski na miejsce inwestycji była stabilna gospodarka kraju, dobra reputacja na arenie międzynarodowej i waluta, jaką jest złotówka, a także np. 10-letnia obecność Polski w UE czy 15-letnia w NATO. Wśród atutów gospodarczych wymienił też m.in. bezrobocie na poziomie, który "umożliwia przyciągnięcie pracowników", konkurencyjny poziom wynagrodzeń oraz wysoką motywację ludzi do pracy.

Z kolei tym, co - jak powiedział - zdecydowało, iż inwestycja powstała w gm. Ujazd, było położenie w pobliżu autostrady; bliskość kilku lotnisk - w Katowicach, Wrocławiu czy Krakowie; bliskość kilku ośrodków akademickich, ale też np. fakt, iż w opolskim w ostatnim czasie ulokowało się kilku amerykańskich inwestorów, takich jak np. producent quadów - firma Polaris.

Knapen podkreślał też, że na początek firmie pomogły lokalne władze, które np. zaproponowały, by skorzystała ona z inkubatora przedsiębiorczości i tam miała swoje pierwsze zaplecze, biura i adres.

Obecny na otwarciu zakładu prezes KSSE Piotr Wojaczek podkreślał w rozmowie z PAP, że pierwszy inwestor jakim jest Tru-Flex to warunek konieczny, by teren strefy w Ujeździe ożył. "To, że tutaj będą kolejni klienci, jest tylko kwestią czasu" - zapewnił i dodał, że spodziewa się, iż jeszcze w tym roku kamienie węgielne mogą być w tym miejscu wmurowywane pod dwiema albo trzema nowymi fabrykami. Szczegółów nie chciał jednak zdradzać.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA