PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne firmy transportują towary przez DCT Gdańsk

  • Autor: PAP
  • 15 lip 2015 16:38

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk rozpoczął współpracę z nową linią żeglugową United Arab Shipping Company (UASC). Pierwsze kontenery tej firmy zostały obsłużone w gdańskim terminalu DCT w środę.

REKLAMA

Jak poinformowała rzecznik DCT Gdańsk Jadwiga Grabowska, do Gdańska zawijać będzie regularny serwis dowozowy, wspierający połączenie UASC pomiędzy Europą Północną a wschodnim wybrzeżem USA.

"Poszerzenie portfela klientów o UASC jest dla DCT kolejnym potwierdzeniem, że oferowany przez nas produkt cieszy się uznaniem w środowisku morskim" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, dyrektor handlowy DCT Gdańsk Dominik Landa.

United Arab Shipping Company jest globalnym przewoźnikiem kontenerowym wywodzącym się z Bliskiego Wschodu. Firma powstała w 1976 roku, na całym świecie obsługuje 240 portów, ma ponad 185 biur przedstawicielskich.

DCT (Deep Water Container Terminal) obecnie buduje drugi terminal przeładunkowy T2, dzięki któremu jego zdolność przeładunkowa do końca 2016 r. ma się podwoić, wzrosnąć z obecnych 1,5 mln do 3 mln TEU rocznie (TEU - jednostka pojemności równoważna objętości kontenera o długości 20 stóp). Całkowity koszt inwestycji to ok. 200 mln euro.

Dzięki m.in. dobremu dostępowi ze strony morza zapewnionemu przez kanał podejściowy o głębokości 17 m oraz do 16,5 m wzdłuż nabrzeża i braku zalodzenia, DCT Gdańsk jest naturalnym hubem dla obrotu ładunków kontenerowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza jednostka została przyjęta przez DCT Gdańsk w czerwcu 2007 r. W 2013 r. w DCT po raz pierwszy przeładowano ponad 1 mln TEU, dzięki czemu Gdańsk znalazł się w setce największych terminali kontenerowych świata. W 2014 r. w DCT Gdańsk przeładowano 1 mln 188 tys. TEU.

Właścicielem DCT jest spółka zarejestrowana w Polsce, która w większości należy do Global Infrastructure Fund II, funduszu zarządzanego przez Macquarie Group of Companies, z siedzibą główną w Australii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA