PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne inwestycje w poznańskiej fabryce Volkswagena

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2015 08:01

Z linii produkcyjnej fabryki Volkswagena w Poznaniu zjechał w środę ostatni model VW Caddy 3. Jego następcą, dostępnym w salonach od lipca, będzie Caddy 4. Fabryka w stolicy Wielkopolski jest jedyną na świecie, gdzie produkowany jest ten model samochodu.

REKLAMA

Nową generację tego modelu VW - Caddy 4 oficjalnie zaprezentowano w lutym tego roku. W salonach dostępna będzie od lipca.

"W 2003 roku rozpoczął się szczególnie bliski nam i dobrze znany etap w historii Caddy - w naszej fabryce ruszyła produkcja trzeciej generacji tego modelu. Seryjna produkcja trwała od 12. listopada 2003 roku do 20. maja 2015 roku. Jednocześnie dzisiaj, z numerem 1 578 384 z linii produkcyjnej zjechał pierwszy seryjny Caddy 4, który swoją światową premierę miał również w Poznaniu" - powiedział dyrektor poznańskiego zakładu Dietmar Mnich.

Roczna produkcja VW Caddy w Poznaniu wynosi 175 tys. samochodów tego modelu. To ok. 80 proc. wielkości całej produkcji fabryki w Wielkopolsce.

VW Caddy są zaliczane do grupy lekkich samochodów użytkowych. W latach 1979-1993 w Stanach Zjednoczonych produkowana była ich pierwsza generacja, oparta na rozwiązaniach VW Golfa. Na rynek europejski VW Caddy dostarczała firma TAS z Sarajewa. Seryjna produkcja pierwszej generacji tego modelu przez Volkswagena wypełniła przestrzeń samochodów użytkowych pomiędzy VW Transporterem a Passatem Kombi. Drugą wersję Caddy stworzył hiszpański koncern SEAT. Trzecia, została zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Samochodów Użytkowych w Amsterdamie w październiku 2003 roku i od tego czasu Caddy 3 produkowany był w Wielkopolsce.

"Dzięki dobremu przyjęciu i niesłabnącemu zainteresowaniu naszym produktem przez te wszystkie lata stał się on istotnym motorem zmian i rozwoju dla poznańskiej fabryki. Na przestrzeni ostatnich 12 lat spółka przeobraziła się z zakładu montującego samochody do pełnowartościowej fabryki zatrudniającej dziś ponad 7000 osób i będącej największym pracodawcą w Wielkopolsce" - powiedział prezes zarządu i członek kierownictwa marki Volkswagen Samochody Użytkowe Jens Ocksen.

W najbliższych miesiącach koncern planuje kolejne inwestycje. Dzięki nim, w podpoznańskim Antoninku pracę ma znaleźć 900 osób. Od drugiej połowy 2016 roku w powstającej fabryce we Wrześni będzie produkowana nowa generacja modelu VW Crafter. Wtedy, zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 3 tys. osób.

Koncern motoryzacyjny VW w Wielkopolsce i w Poznaniu obecny jest od 1993 r. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoninku samochody Tarpan. VW Poznań jest w 100 proc. własnością marki VW Samochody Użytkowe. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA