PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejny magazyn w Kraków Airport Logistics Center oddany do użytku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2012 11:38

Kolejny magazyn w Kraków Airport Logistics Center oddany do użytku

Goodman oddał do użytku drugi etap czwartego magazynu w ramach Kraków Airport Logistics Centre w Modlniczce pod Krakowem. Do obiektu wprowadzą się Royal Canin, Logfarma oraz DB Schenker Logistics. Kompleks jest wynajęty w 85 proc.

REKLAMA

Powierzchnia magazynu wynosi 12,250 tys. mkw. Budowa pierwszego etapu magazynu o powierzchni 6,1 tys. mkw. zakończyła się w lipcu, teraz do użytku zostaje oddany drugi etap obejmujący 6,15 tys. mkw.

- Miło nam poinformować o przekazaniu kolejnego magazynu w ramach jednego z naszych kluczowych parków logistycznych. Fakt, że już 1/3 docelowej powierzchni centrum jest zajęta potwierdza, że nasi klienci doceniają bardzo dobrą lokalizację magazynów, dogodne połączenie z lotniskiem i autostradą A4 oraz najwyższą jakość ich wykonania - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę

W lipcu do czwartego magazynu wprowadzili się: Royal Canin, producent karm dla zwierząt domowych, który wynajął 3,5 mkw. oraz Logfarma, producent surowców farmaceutycznych, który zajął 2,6 tys. mkw. W drugim, oddanym właśnie do użytku, etapie DB Schenker Logistics zajął 4,4 tys. mkw. powierzchni. Operator logistyczny już wcześniej wynajął terminal o powierzchni 7,6 tys. mkw. w krakowskim centrum. Na najemcę w czwartym magazynie czeka jeszcze moduł o powierzchni 1 750 mkw..

Obecnie ponad 50 tys. mkw., czyli 1/3 docelowej powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre jest już wynajęta.

- Chcemy kontynuować naszą współpracę z Goodman w Polsce, jako globalnym graczem. Nowa inwestycja blisko Krakowa przyczyni się do dalszej poprawy bezpieczeństwa przesyłek oraz zwiększy jakość naszych usług - powiedział Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o.

Kraków Airport Logistics Center jest projektem realizowanym w formie spółki joint-venture, z równym podziałem udziałów pomiędzy Grupę Goodman i Goodman European Logistics Fund (GELF).

Centrum logistyczne o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 000 mkw. będzie obejmował dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

W maju 2011 r. zakończyła się budowa pierwszego magazynu o powierzchni 14 000 mkw., który został w całości wynajęty firmom SCOT, Eurodruk-Kraków, Farutex i KMC Services. W październiku 2011 r. do użytku oddano drugi magazyn o powierzchni 22 400 mkw., którego najemcami zostały firmy Valeo Autosystemy oraz Ruch. Natomiast w maju 2012 r. Goodman otworzył pierwszy terminal przeładunkowy typu cross-dock, realizowany w systemie built-to-suit, czyli „szyty na miarę", w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Terminal o powierzchni 7 600 mkw. został wynajęty przez DB Schenker Logistics.

 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA