PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kompleks Kraków Airport Logistics Centre będzie jeszcze większy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 wrz 2012 11:04

Kompleks Kraków Airport Logistics Centre będzie jeszcze większy

Grupa Goodman pozyskała trzech nowych najemców do nowego, czwartego magazynu w Kraków Airport Logistics Centre. Royal Canin, Logfarma oraz DB Schenker Logistics wynajmą powierzchnię w obiekcie liczącym 12 250 mkw., który jest obecnie skomercjalizowany w 85 proc. Budowa pierwszej części o powierzchni 6 100 mkw. zakończyła się w lipcu, a druga, obejmująca 6 150 mkw., będzie gotowa w październiku br.

REKLAMA

- Rosnąca liczba najemców w Kraków Airport Logistics Centre potwierdza dobre dopasowanie projektu do potrzeb rynkowych. Wynajęliśmy już ponad 50 000 mkw. powierzchni magazynowej w centrum, czyli 1/3 docelowej powierzchni - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę.

Pierwszymi najemcami nowego obiektu zostali: Royal Canin, producent karm dla zwierząt domowych, który wynajął 3 500 mkw. oraz Logfarma, spółka z Grupy Galfarm, producenta surowców farmaceutycznych, która zajęła 2 600 mkw. W drugiej części magazynu, operator logistyczny DB Schenker Logistics, który wcześniej wynajął już w krakowskim centrum terminal o powierzchni 7 600 mkw., zajmie kolejne 4 400 mkw. Na najemcę w czwartym magazynie czeka jeszcze moduł o powierzchni 1 750 mkw.

- Poszukiwaliśmy lokalizacji z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, gdzie mogliśmy ulokować naszą działalność, korzystając z nowoczesnego i dopasowanego do naszych potrzeb zaplecza. Kraków Airport Logistics Centre odpowiada tym oczekiwaniom i pozwala na dalszy rozwój naszej działalności w regionie - powiedziała Monika Mrozowska koordynująca projekt z ramienia Royal Canin.

Kraków Airport Logistics Center jest projektem realizowanym w formie spółki joint-venture, z równym podziałem udziałów pomiędzy Grupę Goodman i Goodman European Logistics Fund (GELF).

Centrum logistyczne o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 000 mkw. będzie obejmował dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

W maju 2011 r. zakończyła się budowa pierwszego magazynu o powierzchni 14 000 mkw., który został w całości wynajęty firmom: SCOT, Eurodruk-Kraków, Farutex i KMC Services. W październiku 2011 r. do użytku oddano drugi magazyn o powierzchni 22 400 mkw., którego najemcami zostały firmy Valeo Autosystemy oraz RUCH. W czerwcu 2012 r. Goodman otworzył pierwszy terminal przeładunkowy typu cross-dock, realizowany w systemie built-to-suit, czyli „szyty na miarę", w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Terminal o powierzchni 7 600 mkw. został wynajęty przez DB Schenker Logistics.

Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modliniczce pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków - Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Zgodnie ze strategią Grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną wagę do ochrony środowiska. 25 proc. powierzchni krakowskiego centrum będą stanowiły tereny zielone, a dookoła zagospodarowanego obszaru posadzonych zostanie 800 drzew. Dotychczas posadzonych zostało już 400 szt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Przyszły pracownik 2012-09-10 11:21:34
    Tworzą miejsca pracy dla setek ludzi, ale komunikacji miejskiej z Krakowa to niema kto podciągnąć - autobus raz na 2 godziny i to mały :P

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA