PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kompleks Polaris wśród najlepszych inwestycji na rynku powierzchni logistyczno-magazynowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 sie 2014 17:11

Kompleks Polaris wśród najlepszych inwestycji na rynku powierzchni logistyczno-magazynowej

Panattoni Europe zbudował pierwszą w Europie fabrykę dla firmy Polaris Industries, amerykańskiego producenta m.in. quadów. Obiekt o powierzchni 33 000 mkw. powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Seryjna produkcja pojazdów ruszy już na przełomie sierpnia i września br. Inwestycja została nominowana do nagrody Prime Property Prize 2014.

REKLAMA

Hala produkcyjna zajęła aż 25 600 mkw., magazyn - 3 400 mkw., natomiast strefa socjalno-biurowa - 3 981 mkw.

Prace budowlane obiektu rozpoczęły się na początku sierpnia 2013 r., a już na przełomie lipca i sierpnia uruchomiona została testowa produkcja pojazdów, seryjna ruszy na przełomie sierpnia i września br.

Z taśm produkcyjnych rocznie zjeżdżać będzie 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych, które trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. Dzięki skali przedsięwzięcia zatrudnienie znajdzie ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów.

Obiekt produkcyjny dla Polaris Industries to inwestycja typu "greenfield", w przypadku której obiekt powstał na dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi terenie. Polaris wybrał lokalizację w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park w Opolu przy ul. Wspólnej.

Deweloperem inwestycji była firma Panattoni Europe, do zadań której należało nabycie nieruchomości na przetargu, uzbrojenie obszaru w podstawową infrastrukturę, przygotowanie i wdrożenie całej procedury uzyskania pozwolenia na budowę, a także zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie Polaris i specyfikę planowanej produkcji.

Obiekt wyposażony jest w dodatkowe pasma świetlne w dachu i w elewacji, dzięki czemu zwiększony zostanie dostęp światła dziennego. Centralna elewacja pełniąca funkcję biura w całości - od poziomu posadzki do dachu - posiada przeszkoloną galerię.

Budynek powstał z zaostrzonymi parametrami cieplnymi ścian zewnętrznych i dachu w stosunku do standardowych, a wokół hali produkcyjnej ulokowane są bloki techniczne o podwyższonych parametrach wentylacji i temperatury.

Zagłosuj na tę inwestycję i poznaj szczegóły konkursu Prime Property Prize 2014

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA