PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik chce rozwinąć skrzydła. Cel: logistyka i jeszcze więcej e-commerce

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 kwi 2018 13:55

Komputronik chce rozwinąć skrzydła. Cel: logistyka i jeszcze więcej e-commerce Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik

Komputronik postawił na sprzedaż internetową i rozwój logistyki. Efekt? Wyższe obroty i dynamika wzrostu przewyższająca średnią rynkową.

REKLAMA

Komputronik systematycznie powiększa ofertę handlową, rozbudowuje poszczególne kategorie, ale również tworzy nowe – oparte na wcześniej nieeksploatowanych obszarach. Stale rosnąca ilość produktów bezpośrednio przekłada się na wzrost zainteresowania ze strony klientów. Efektem jest zauważalnie wzmożony ruch w salonach stacjonarnych, do czego przyczynia się również sprzyjająca koniunktura.

Ponad 30 proc. wzrostu sprzedaży internetowej

Zwiększoną sprzedaż Komputronik odnotowuje również w kanale internetowym, gdzie dynamika wzrostu osiągnęła ponad 30 procent. To wynik znacząco przewyższający średnią rynkową.

Chcąc zapewnić dalszy potencjał wzrostu sprzedaży oraz obsługi rosnącego strumienia zamówień, Komputronik inwestuje w rozwój zaplecza sprzedażowego.

- Wdrażamy obecnie unowocześnioną wersję systemu WMS, który pozwoli na dalszą optymalizację funkcjonowania magazynu i przyczyni się do obniżenia jednostkowych kosztów obsługi zdarzeń logistycznych – wyjaśnia Marcin Wnuk, dyrektor logistyki w firmie Komputronik.

Wraz z końcem marca Komputronik rozpoczął proces uzbrajania nowych powierzchni magazynowych – powstaje dodatkowe pomieszczenie magazynowe o wielkości ponad 7 tys.mkw. Znajduje się ono bezpośrednio przy magazynie centralnym w Komornikach pod Poznaniem.

Po oddaniu w użytkowanie nowej powierzchni magazynowej, co nastąpi w kwietniu tego roku, Komputronik będzie w posiadaniu przestrzeni użytkowej w magazynie centralnym o łącznej powierzchni 27 tys. mkw. Po wliczeniu powierzchni dodatkowego magazynu buforowego, który znajduje się w Poznaniu, całkowity metraż wyniesie 33 tys. mkw.

Frontem do klienta

Dla Komputronik kluczową i strategiczną kwestią nieustannie pozostaje całkowite zaspokojenie potrzeb klienta. Stale rosnąca pozycja na rynku to jeden z efektów, który potwierdza odpowiednią relację pomiędzy sprzedającym, a kupującym.

- Ogromna elastyczność w realizacji zamówień, rozumiana jako spełnianie różnorodnych oczekiwań naszych klientów w kontekście kontaktu z marką Komputronik i realizacją zakupów jest naszą przewagą rynkową, coraz częściej docenianą przez klientów. Rośnie odsetek klientów korzystających z dobrodziejstwa modelu omnichannel – mówi Sławomir Komiński, dyrektor sprzedaży Omnichannel w  firmie Komputronik.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA