PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik wynajmie 10 tys. mkw. powierzchni magazynowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2014 09:46

Komputronik wynajmie 10 tys. mkw. powierzchni magazynowej

Komputronik SA. podpisał umowę z Panattoni Europe na wynajem 10 000 mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym położonym w w Komornikach pod Poznaniem. Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat. Powierzchnia zostanie wybudowana w systemie „built-to-suit", czyli zgodnie z wymaganiami Komputronik. Planowane oddanie do użytku powierzchni to luty 2015 r.

REKLAMA

Komputronik zamierza przenieść do nowo wynajętego obiektu wszystkie operacje magazynowe. W nowym budynku znajdzie się także duży outlet, w którym będzie można kupić pełen asortyment produktów z oferty Komputronik, produkty z końcówek serii oraz wycofane z ekspozycji w salonach w atrakcyjnych cenach.

Do centrali spółki w Poznaniu przeniesiony zostanie serwis i produkcja, które obecnie zajmują wynajmowany budynek. Część zwolnionych powierzchni będzie przeznaczona na rezerwę rozwoju powierzchni biurowych, jednak w większości zostaną one przeznaczone na wynajem komercyjny.

Nowo wynajęty magazyn ma ze względu na potrzeby Spółki dogodną lokalizację - około 3 km od siedziby Komputronik, w niedalekiej odległości od centrum logistycznego głównego partnera logistycznego Spółki - firmy DHL Express. Pozwoli to na realizację nawet wieczornych zamówień z dostawą na kolejny dzień roboczy. Dodatkowo nowy magazyn znajduje się w pobliżu znaczących węzłów komunikacyjnych (przecięcie autostrady A2 i drogi ekspresowej S11) dając możliwość na szybkie dostarczenie produktów do centrów przeładunkowych na terenie Niemiec, gdzie Komputronik GmbH, spółka zależna Komputronik, rozpocznie wkrótce działalność. Dzięki temu możliwa będzie dostawa zamówionych produktów na następny dzień, co na rynku niemieckim jest oczekiwanym przez klientów standardem.

- Komputronik rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego chcemy być przygotowani również logistycznie na dalszy rozwój naszej działalności. Rok temu zapowiadaliśmy zwiększenie naszej istniejącej powierzchni magazynowej. Obecnie podjęliśmy decyzję o długoterminowym wynajmie powierzchni w znajdującym się w pobliżu naszej siedziby parku logistycznym, co po analizach okazało się optymalnym rozwiązaniem w zakresie wykorzystania kapitału. Dodatkowo, większość powierzchni zwolnionych w naszej centrali zostanie przeznaczonych na wynajem komercyjny. Dzięki nowej powierzchni będziemy przygotowani logistycznie na dalsze zwiększanie naszej sprzedaży. Ważne dla nas jest też to, że mamy możliwość dalszego zwiększana powierzchni magazynowej w przyszłości, a nawet wynajem powierzchni jedynie sezonowo, w przypadku takiego zapotrzebowania - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA