PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków magnesem dla firm logistycznych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2016 10:48

Kraków magnesem dla firm logistycznych Kraków Kokotów – Brzegi

7R Logistic podpisał umowę wynajmu ponad 2,7 tys. mkw. z operatorem logistycznym JAS – FBG, który już w lutym zajmie powierzchnię w drugim obiekcie powstającym na terenie Centrum Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi.

REKLAMA

Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi powstaje na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 7R Logistic planuje stworzyć na tym obszarze park logistyczny o powierzchni nawet 150 tys. mkw.

Pierwszy z budynków został oddany do użytku pod koniec 2015 r. Zakończenie budowy drugiego obiektu, o powierzchni 15 tys. mkw. planowane jest na I kwartał 2017 r. W lutym przyszłego roku wprowadzi się do niego m.in. JAS - FBG S.A. Firma działa w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) jako operator logistyczny. W Centrum Logistycznym Kraków Kokotów – Brzegi II operator zajmie 2,7 tys. mkw., z czego ponad 2,5 tys. mkw. będzie przeznaczone na tak zwaną powierzchnię cross-dockową, umożliwiająca prowadzenie skomplikowanych operacji przeładunkowych.

- Indywidualne dopasowanie powierzchni i elastyczność dewelopera były kluczowe przy wyborze nowej lokalizacji dla naszego magazynu. Duża powierzchnia cross-dockowa ułatwi i usprawni prowadzenie codziennych operacji na dużą skalę. Na terenie całego kraju dysponujemy magazynami o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw. w okolicach Warszawy, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. Nowy obiekt w podkrakowskich Brzegach będzie doskonałym uzupełnieniem tej sieci – mówi Jarosław Domin, prezes zarządu JAS - FBG.

Kolejnym obiektem, który zostanie oddany do użytku na terenie Centrum Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi będzie hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni około 5,7 tys. mkw., realizowana specjalnie dla firmy Teekanne, jednego z największych producentów herbaty w Europie.

- Cieszymy się, że do grona firm działających w naszych obiektach już za kilka miesięcy dołączy JAS – FBG S.A. Dogodne położenie Centrum Logistycznego, w bliskim sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej obwodnicy Krakowa, powoduje że dla wielu firm jest to atrakcyjne miejsce do prowadzenia operacji logistycznych nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Chcemy wykorzystać potencjał tej lokalizacji dlatego w budowie i planach są kolejne obiekty magazynowe – mówi Joanna Ociepka - Wojciechowska, leasing manager w 7R Logistic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA