PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krakowskie herbaty podbijają stoły Europejczyków

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 07 gru 2017 11:56

Krakowskie herbaty podbijają stoły Europejczyków fot. mat. prasowe

Podkrakowską fabrykę Teekanne opuszcza nawet 1,3 mld torebek herbaty rocznie. Stąd trafiają one do kubków miłośników herbaty w całej Europie Środkowo – Wschodniej. W dwudziestą piątą rocznicę istnienia w Polsce przedsiębiorstwo sprawiło sobie wyjątkowy prezent i przeniosło się do nowoczesnego zakładu na terenie Parku Logistycznego 7R Kraków Kokotów – Brzegi.

REKLAMA

Polski oddział Teekanne został założony w 1992 r., a już w zaledwie rok później ruszyła produkcja herbaty. Od początku działalności w Polsce firma jest związana z Krakowem, pierwsza fabryka mieściła się przy ul. Gromadzkiej i pozwalała na produkcję 50 mln torebek herbaty w pierwszym roku działalności.

- Przeniesienie zakładu produkcyjnego Teekanne Polska do nowej lokalizacji to milowy krok w rozwoju firmy na największym dla nas rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Decydując się na zmianę siedziby i fabryki, braliśmy pod uwagę różne lokalizacje. Park 7R Kraków Kokotów - Brzegi został wybrany między innymi ze względu na atrakcyjne położenie, które umożliwia sprawną dystrybucję naszych produktów. Herbaty wytwarzane w Krakowie trafiają nie tylko na polskie półki sklepowe, ale są również eksportowane do pozostałych krajów Europy Środkowo - Wschodniej – mówi Bernhard Zoller, prezes Teekanne Polska.

Pierwsze przymiarki do zmiany lokalizacji fabryki zaczęły się w 2014 r., wtedy też doszło do pierwszego spotkania między przedstawicielami Teekanne i 7R. Jednak przeprowadzkę do nowego miejsca musiały poprzedzić wnikliwe analizy. Jak to zwykle bywa producent zbierał oferty od deweloperów i rozważał wiele różnych rozwiązań.

- Wraz z podjęciem decyzji o zmianie lokalizacji firmy, szukaliśmy miejsca o powierzchni co najmniej 5 tys. mkw. z możliwością dalszej rozbudowy fabryki. W hali musiała istnieć możliwość rozmieszczenia dwóch poziomów produkcyjnych, a ze względu na specyfikę branży, musiały być spełnione standardy przemysłu spożywczego oraz wymogi związane z produkcją żywności – wyjaśnia Bernhard Zoller, prezes Teekanne Polska.

Ostateczna decyzja o współpracy między Teekanne i 7R zapadła w 2015 roku. Kiedy tylko uzyskano pozwolenie na budowę ruszyły prace terenowe. Deweloper 7R wybudował obiekt o powierzchni prawie 6 000 mkw. zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi klienta i ze standardami obowiązującymi we wszystkich europejskich fabrykach firmy. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

- Realizacja projektów BTS zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami, zarówno dla dewelopera realizującego projekt, jak i przyszłego najemcy. Inwestycja musi sprostać wszystkim biznesowym i technologicznym oczekiwaniom klienta, a naszym zadaniem jest zrozumienie jego potrzeb i zaproponowanie najlepiej dopasowanych do nich rozwiązań – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA