PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krynicki Recykling zbuduje zakład w Lublińcu do końca 2014 r.

  • Autor: PAP
  • 30 sty 2014 11:13

Krynicki Recykling do końca 2014 roku sfinalizuje budowę zakładu w Lublińcu. Nakłady finansowe na ten projekt, obok dotacji, zostaną pokryte z kredytu inwestycyjnego, co wyklucza emisję nowych akcji - poinformował w rozmowie z PAP prezes Adam Krynicki.

REKLAMA

"Warunkiem formalnym rozliczenia dotacji na budowę zakładu w Lublińcu jest zakończenie budowy i uruchomienie zakładu do końca 2014 r. Termin ten jest absolutnie niezagrożony. Oczywiście, będziemy robić wszystko, aby inwestycja była zakończona wcześniej, gdyż już teraz zapotrzebowanie ze strony hut szkła jest większe niż potencjalne moce przerobowe lublinieckiego zakładu" - powiedział PAP Krynicki.

Dodał, że zrealizowane już zostało 90 proc. planowanych robót budowlanych.

Krynicki Recykling informował wcześniej, że całkowita wartość nakładów inwestycyjnych na zakład w Lublińcu wyniesie ok. 38 mln zł, a blisko 50 proc. wydatków kwalifikowanych zostanie pokryte z dotacji.

"Nie rozważamy obecnie emisji nowych akcji. Całość nakładów na tę inwestycję (ze strony spółki-PAP) pokryta zostanie z kredytu inwestycyjnego w banku PKO BP. Wszystkie umowy w tym zakresie spółka ma już zawarte" - powiedział.

Prezes Krynicki dodał, że jest zadowolony z wyników IV kw. 2013 roku.

"Wyniki za 2013 roku będą opublikowane w marcu 2014, jednak już pobieżna analiza wyników za pierwsze trzy kwartały 2013 roku, gdzie zanotowaliśmy poprawę we wszystkich wskaźnikach ekonomicznych, pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość. Końcówka roku z pewnością nie była gorsza, do czego przyczyniło się funkcjonowanie tzw. +ustawy śmieciowej+ oraz bardzo korzystne warunki atmosferyczne" - powiedział.

Zapytany, czy spółka planuje wypłatę dywidendy z zysku za 2013 rok, prezes Krynicki odpowiedział: "Na pewno za 2013 r. zarząd nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy. Za wcześnie przesądzać, jaka będzie nasza rekomendacja za rok 2014. Bieżący rok będzie bardzo intensywny pod względem inwestycyjnym, ale decyzja, czy spółka będzie wypłacać za niego dywidendę, zapadnie na początku 2015 r.".

Dodał, że w 2014 roku Krynicki Recykling nie planuje akwizycji i zamierza rozwijać się w oparciu o wzrost organiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA