PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kupiec postawi na TSL

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lut 2017 17:01

Kupiec postawi na TSL Fot. Fotolia

Kupiec wypracowała w 4 kw. 2016 r. zysk z działalności operacyjnej na poziomie ponad 84 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 9 mln zł. Spółka rozszerzyła swoją działalność w obszarze TSL i liczy na pozytywne efekty wdrożonych zmian.

REKLAMA

W 4 kw. 2015 r. Kupiec miał 55 tys. zł zysku z działalności operacyjnej w segmencie TSL przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 6,7 mln zł. W całym 2016 r. Kupiezanotował 569 tys. zł zysku z działalności operacyjnej, a jego przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 34 mln zł.

Z kolei zysk netto spółki w minionym roku sięgnął blisko 676 tys. zł.

Spółka konsekwentnie realizuje przyjęty plan rozwoju oparty na zwiększeniu wydajności oraz efektywności własnych oddziałów w Tarnowie, Kielcach i Katowicach, którego celem jest osiągnięcie miesięcznych obrotów w segmencie TSL na poziomie minimum 3,2 mln zł oraz wypracowywanie satysfakcjonujących rentowności.

W 4 kw. 2016 r. Kupiec podjął decyzję o rozszerzeniu swojego profilu działalności w dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest transport krajowy i międzynarodowy małymi samochodami do 3,5 tony jako uzupełnienie spedycji ładunków 24 tonowych. Spółka pozyskała spedytorów specjalizujących się w tym segmencie i będzie chciała dynamicznie go rozwijać. Drugim obszarem ekspansji jest obrót ładunkami całopaletowymi we współpracy z dużym, europejskim operatorem logistycznym. Negocjacje na temat potencjalnej współpracy powinny się zakończyć w 1 kw. 2017 r.

- Z uwagi na fakt, iż posiadamy stabilną bazę w postaci ponad 30 mln zł zrealizowanych przewozów ładunków całosamochodowych, kontakty oraz doświadczenie, postanowiliśmy rozszerzyć spektrum naszej działalności poruszając się jednak cały czas w obrębie branży TSL. Stąd też nowe projekty przewozów małych przesyłek na paletach i uruchomienie spedycji samochodów do 3,5 tony. Nowe kierunki powinny wpłynąć na lepsze wyniki finansowe Spółki i uodpornić ją na dekoniunkturę w branży - wyjaśnia Leszek Wróblewski, prezes zarządu spółki Kupiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA