PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Legnicka SSE wspiera absolwentów szkół zawodowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 sty 2015 12:34

Kolejne firmy Legnickiej SSE - BASF Polska Sp. z o.o. oraz Rileta Sp. z o.o. - podpisały właśnie listy intencyjne w sprawie współpracy dotyczącej przygotowania wykwalifikowanych kadr dla potrzeb regionu w Legnicy i Komornikach. Do inicjatywy przystąpiło też Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej oraz Zespół Szkół Budowlanych PPU Primagabex w Legnicy.

REKLAMA

Wszyscy partnerzy listów intencyjnych zobowiązują się m.in. do wspólnej pracy na rzecz dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb przemysłu i pozyskiwania funduszy na cele edukacyjne. - Jednak przede wszystkim, firmy zapowiadają organizację praktyk zawodowych na terenie zakładów BASF Polska Sp. z o.o. i Rileta Sp. z o.o. Dodatkowo, będą także intensywnie współpracować z Powiatowymi Urzędami Pracy w Środzie Śląskiej i Legnicy w celu aktywizacji absolwentów szkół zarejestrowanych w PUP-ach, którzy ukończyli szkołę zgodną z profilem działalności przedsiębiorstw - mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Szkolnictwo zawodowe „skrojone na miarę" pracodawców to cel Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która od lat z powodzeniem wspiera rozwój zaplecza kadrowego poprzez łączenie edukacji z praktyczną nauką zawodu. W bezpośrednim otoczeniu Strefy znajduje się 26 szkół zawodowych i technicznych oraz 8 uczelni wyższych otwartych na współpracę z inwestorami.

W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa już 10 klas patronackich, w których nauka zawodu odbywa się zarówno w szkołach, jak i firmach. Prekursorem rozwoju szkolnictwa dualnego w Strefie była firma Volkswagen, która kilkanaście lat temu zapoczątkowała starania o wpisanie na listę zawodów - mechatronika. Dziś absolwenci tego kierunku są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami. W gronie firm zaangażowanych w rozwój szkolnictwa zawodowego są także: Sitech, Winkelmann, Haerter Technika Wytłaczania i Vorwerk Dichtungsysteme, które patronują klasom w Chocianowie, Legnicy i Środzie Śląskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA