PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź jednym z największych hubów magazynowych w Polsce i Europie? To realne - relacja z Property Forum Łódź

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lis 2015 12:05

Łódź jednym z największych hubów magazynowych w Polsce i Europie? To realne - relacja z Property Forum Łódź Paneliści sesji magazynowej, Property Forum Łódź

Rynek powierzchni magazynowych w regionie łódzkim należy do największych w Polsce. Jednak problemy z dostępem do siły roboczej, ograniczona podaż działek inwestycyjnych oraz wciąż niedostateczna infrastruktura drogowa ograniczają potencjał tej części kraju dla dalszego rozwoju rynku magazynowego. Możliwości są jednak olbrzymie i zdaniem panelistów Property Forum Łódź 2015 wystarczy niewiele, by je skutecznie wykorzystać.

REKLAMA

Od lat rejon Strykowa i Łodzi pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych w Polsce z punktu widzenia branży magazynowo-logistycznej. Główny atut to lokalizacja – położenie przy skrzyżowaniu dwóch autostrad oraz w niezbyt dużej odległości od Warszawy. Do tej pory inwestorzy doceniali duże zasoby siły roboczej w Łodzi oraz dostęp do działek inwestycyjnych. Olbrzymi popyt na powierzchnie zmienił jednak stan rzeczy.

Dawniej szanse, teraz bariery

Jak tłumaczyli uczestnicy Property Forum Łódź, w regionie wciąż można liczyć na stosunkowo tanią siłę roboczą. Z czasem pracowników będzie jednak mniej. - To może stanowić hamulec dla rozwoju logistyki w tym rejonie – mówi Paweł Janicki, Key Account Director, FM Polska.

Szczególnie problematyczne w tym względzie wydają się być okolice Strykowa. Duże inwestycje sprawiły, że w obliczu niezbyt pokaźnej liczby mieszkańców pojawił się problem siły roboczej. - Skrzyżowanie autostrad jest bardzo ważnym atutem, ale nie można zapominać o dostępie do wykwalifikowanych kadr. Przykładowo Piotrków Trybunalski, dzięki położeniu i niskim czynszom, stał się atrakcyjny dla firm logistycznych – mówił Hubert Wojtera, Senior Negocjator, Rynek Polski Centralnej, Axi Immo Group.

Lokalny rynek mimo wszystko będzie się rozwijał. Wynika to z jego charakteru, promującego wyższą efektywność procesów logistycznych. - Dostępność siły roboczej jest bardzo istotna, ale tego problemu nie da się prosto rozwiązać. Najemcy mimo wszystko wolą zapłacić więcej, by usługa była wykonana na czas - tłumaczył przedstawiciel FM Polska.

Podobnego zdania była Beata Troczyńska, dyrektor ds. sprzedaży, Spedimex. - Dziś czas dostawy jest jednym z priorytetów dla klienta. Wierzę w potencjał Strykowa i Łodzi – dodała.

Ograniczeniem jest jednak rondo łączące autostradę A2 z Łodzią. - Stryków wyczerpuje się jako lokalizacja. Problemem jest siła robocza – skomentował Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, LogiCor.

Inna lokalizacja istotna z punktu widzenia firm logistycznych to Piotrków Trybunalski. - Perspektywy przed Piotrkowem są bardzo ciekawe, głównie dzięki sile roboczej – mówiła Beata Troczyńska.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA