PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź jest skazana na logistykę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2015 15:44

Łódź jest skazana na logistykę Paneliści sesji magazynowej, Property Forum Łódź

Skrzyżowanie autostrad i wykwalifikowani pracownicy - to mocne atuty przemawiające za lokowaniem magazynów i parków logistycznych w woj. łódzkim.

REKLAMA

- Skrzyżowanie autostrad jest bardzo ważnym atutem, ale nie można zapominać o dostępie do wykwalifikowanej siły roboczej. Przykładowo Piotrków Trybunalski, dzięki położeniu i niskim czynszom stał się atrakcyjny dla firm logistycznych - mówi Hubert Wojtera, Senior Negocjator, Rynek Polski Centralnej, Axi Immo Group.

Podobnego zdania jest Beata Troczyńska, dyrektor ds. sprzedaży, Spedimex. - Dziś czas dostawy jest jednym z priorytetów dla klienta. Wierzę w potencjał Strykowa i Łodzi - dodaje.

Według uczestników sesji logistycznej na Property Forum Łódź stosunkowo tania siła robocza jeszcze się rozwija, ale dostępność pracowników będzie coraz mniejsza. - To może stanowić hamulec dla rozwoju logistyki w tym rejonie - uważa Paweł Janicki, Key Account Director, FM Polska.

Węzeł w Strykowie to nie jedyna silna lokalizacja na magazynowej mapie woj. łódzkiego. - Zainwestowaliśmy w trzy parki w Łodzi i park w Strykowie. Te parki jasno świecą na naszej mapie i jest dowodem na słuszność naszych decyzji inwestycyjnych - mówi Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, LogiCor. 

W branży logistycznej nie można umniejszać roli transportu lotniskowego. Dodatkowym atutem miasta jest duży port lotniczy. - Pod względem cargo lotniczego zajmuje drugie miejsce w Polsce, po Warszawie - mówi Michał Marzec, ekspert rynku lotniczego.

- Pamiętajmy jednak, że cargo lotnicze zostało zdominowane przez duże huby lotnicze. W związku z tym cargo lotnicze będzie miało niewielkie znaczenie w porównaniu do cargo na kołach. Zakładam, że będzie się ono pojawiało u nas sporadycznie - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA