PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE z kolejnymi inwestorami

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2015 15:03

Trzy kolejne firmy: spółka Euros, producent opakowań tekturowych Poprawa oraz Tommark otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pod koniec października ŁSSE została powiększona o ponad 36,9 hektarów.

REKLAMA

Jak poinformował rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz spółka Euros, to producent konstrukcji stalowych oraz metalowych elementów stolarki budowlanej w branży budownictwa przemysłowego. Budując kolejną halę produkcyjną oraz kupując nową linię technologiczną chce zwiększyć produkcję w istniejącym zakładzie znajdującym się w podstrefie Ostrzeszów (woj. wielkopolskie).

W ramach projektu spółka zamierza kontynuować dotychczasową działalność produkcyjno-usługową, która obejmuje: m.in. konstrukcje stalowe różnego typu obiektów jak centrów logistycznych, marketów, hal produkcyjnych oraz magazynowych, produkty metalowe związane z budownictwem, infrastrukturą oraz wytwarzaniem elementów metalowych do maszyn i urządzeń.

Spółka zamierza zainwestować do końca 2018 roku, co najmniej 2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie (41 pracowników) o przynajmniej 6 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie przez minimum 3 lata.

Kwintkiewicz zaznaczył, że jest to drugie zezwolenie spółki na prowadzenie działalności gospodarczej w ŁSSE.

Z kolei trzecie zezwolenie otrzymał Zdzisław Poprawa, który prowadzi firmę Poprawa - Producent Opakowań Tekturowych. Przedsiębiorca działa od 1990 roku i jest producentem opakowań i kartonów z papieru i tektury. Specjalizuje się w produkcji opakowań wielkogabarytowych.

Firma zamierza rozbudować w podstrefie Ostrzeszów funkcjonujący zakład. Powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa, zakupiona zostanie nowa linia produkcyjna. Inwestycja ma kosztować, co najmniej 8 mln zł (do połowy 2018 r.). Pozwoli to na zatrudnienie co przynajmniej 16 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 96 pracowników przez 3 lata.

Z kolei w podstrefie Konstantynów Łódzki zainwestuje Tommark. Firma wytwarza m.in.: żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy, moskitiery. Rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami.

Spółka zamierza zainwestować, co najmniej 12,3 mln zł (do końca 2018 r.) oraz zatrudnić 20 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie ponad 56 pracowników, przez co najmniej 3 lata.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA