PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE z kolejnymi inwestorami

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2015 15:03

Trzy kolejne firmy: spółka Euros, producent opakowań tekturowych Poprawa oraz Tommark otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pod koniec października ŁSSE została powiększona o ponad 36,9 hektarów.

REKLAMA

Jak poinformował rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz spółka Euros, to producent konstrukcji stalowych oraz metalowych elementów stolarki budowlanej w branży budownictwa przemysłowego. Budując kolejną halę produkcyjną oraz kupując nową linię technologiczną chce zwiększyć produkcję w istniejącym zakładzie znajdującym się w podstrefie Ostrzeszów (woj. wielkopolskie).

W ramach projektu spółka zamierza kontynuować dotychczasową działalność produkcyjno-usługową, która obejmuje: m.in. konstrukcje stalowe różnego typu obiektów jak centrów logistycznych, marketów, hal produkcyjnych oraz magazynowych, produkty metalowe związane z budownictwem, infrastrukturą oraz wytwarzaniem elementów metalowych do maszyn i urządzeń.

Spółka zamierza zainwestować do końca 2018 roku, co najmniej 2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie (41 pracowników) o przynajmniej 6 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie przez minimum 3 lata.

Kwintkiewicz zaznaczył, że jest to drugie zezwolenie spółki na prowadzenie działalności gospodarczej w ŁSSE.

Z kolei trzecie zezwolenie otrzymał Zdzisław Poprawa, który prowadzi firmę Poprawa - Producent Opakowań Tekturowych. Przedsiębiorca działa od 1990 roku i jest producentem opakowań i kartonów z papieru i tektury. Specjalizuje się w produkcji opakowań wielkogabarytowych.

Firma zamierza rozbudować w podstrefie Ostrzeszów funkcjonujący zakład. Powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa, zakupiona zostanie nowa linia produkcyjna. Inwestycja ma kosztować, co najmniej 8 mln zł (do połowy 2018 r.). Pozwoli to na zatrudnienie co przynajmniej 16 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 96 pracowników przez 3 lata.

Z kolei w podstrefie Konstantynów Łódzki zainwestuje Tommark. Firma wytwarza m.in.: żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy, moskitiery. Rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami.

Spółka zamierza zainwestować, co najmniej 12,3 mln zł (do końca 2018 r.) oraz zatrudnić 20 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie ponad 56 pracowników, przez co najmniej 3 lata.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA