PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE z pierwszym w tym roku zezwoleniem

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2015 18:03

Spółka Mecalit Polska ma otrzymać zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zamierza zainwestować minimum 12 mln zł w rozbudowę istniejącego już zakładu w Łodzi. To pierwsze zezwolenie przyznane w tym roku przez Łódzką SSE.

REKLAMA

Jak informuje Strefa na swojej stronie internetowej, jest to już trzecia inwestycja spółki Mecalit Polska w Łódzkiej SSE. Nowa inwestycja zakłada rozbudowę i zwiększenie zdolności wytwórczych w istniejącym zakładzie przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi.

Firma zamierza, po uzyskaniu zezwolenia, zainwestować do końca tego roku co najmniej 12 mln zł; chce też zwiększyć zatrudnienie o 20 pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie 172 osób do października 2020 r.

Mecalit Polska została założona w 2004 r. i jest spółką-córką firmy Mecalit GmbH z siedzibą w Lichtenau w Niemczech. Firma jest dostawcą elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD.

To pierwsza spółka, której przyznano w tym roku zezwolenie na działalność w Łódzkiej SSE. Jak informowały niedawno władze Strefy, prowadzi ona obecnie w sumie 26 projektów inwestycyjnych.

Obecnie poziom zagospodarowania terenów w Łódzkiej SSE wynosi niemal 70 proc., a wolnych terenów inwestycyjnych jest w sumie ponad 324 ha. Prawdopodobnie do połowy roku władze Strefy złożą nowy wniosek o jej rozszerzenie, a jakie tereny ono obejmie zależeć ma przede wszystkim od lokalnych samorządów.

Ubiegły rok był rekordowy dla Łódzkiej SSE - wydano w sumie 36 zezwoleń na inwestycje o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. Dzięki nim powstać ma prawie 2,4 tys. nowych miejsc pracy, a utrzymanych - 5,8 tys. dotychczasowych.

Od lipca 2014 r. zmniejszyła się skala pomocy publicznej, na jaką mogą liczyć inwestorzy w ŁSSE. W regionie łódzkim duży inwestor może liczyć na zwolnienia podatkowe w wysokości 35 proc., średni - 45 proc., a mały - 55 proc.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 45 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości prawie 12 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA