PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logicor kończy inwestycję w Gorzowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2015 14:54

Logicor kończy inwestycję w Gorzowie Logicor w Gorzowie

Logicor, operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii, notowanego na Euronext producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

REKLAMA

 Hala o powierzchni 17 300 mkw. w parku logistycznym Logicor Gorzów została powiększona o kolejne 12 820 mkw., tworząc budynek o wymiarach 30 120 mkw.. Powiększeniu hali produkcyjno-magazynowej towarzyszyło przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej.

Przeprowadzona w cztery miesiące rozbudowa to część inwestycji o charakterze Build-To-Suit, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu Faurecii. Drugi etap projektu - powiększenie części biurowo-socjalnej zakończy się w listopadzie br.

- Cieszy nas rozwój współpracy z Faurecią. Misją Logicor jest wsparcie klientów, aby działali bardziej efektywnie, dlatego zdołaliśmy w krótkim czasie czterech miesięcy zrealizować rozbudowę powierzchni magazynowej, w pełni dostosowując ją do produkcyjnej działalności firmy Faurecia – mówi Roman Skowroński, Head of Asset Management, Central & Eastern Europe (CEE) w firmie Logicor

Faurecia Gorzów SA działa w Gorzowie od 12 lat, posiada dwa zakłady produkcyjne, w tym jeden wybudowany w 2010 roku.

- Decyzję o rozbudowie zakładu na terenie Logicor Gorzów podjęliśmy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na produkcję wysokiej jakości elementów wyposażenia samochodów. Podpisanie umowy i dotychczasowa kooperacja naszej firmy z Logicor przebiega wzorowo i wskazuje na to, że Faurecia Gorzów SA utrzyma pożądane tempo rozwoju. Dziękujemy firmie Logicor i Depenbrock za pełen profesjonalizm i przekazanie budynku w wyznaczonym terminie, co było niemałym wyzwaniem, by zbudować zakład w tak krótkim czasie. Obecnie w fabryce na terenie Logicor Gorzów zatrudniamy ponad 600 osób, natomiast po rozbudowie, tj. do końca 2017 r., przybędzie 400 dodatkowych miejsc pracy – informuje Artur Zieleń, Operations Director FIS NER w firmie Faurecia.

Logicor Gorzów, jeden z 22 parków magazynowych, który firma posiada w naszym kraju, jest zlokalizowany na terenie Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Kompleks znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Szczecin – Gorzów Wlkp.), łatwo dostępnej z autostrady A2, zaledwie 53 km od granicy z Niemcami.

Obiekty logistyczne Logicor w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się na 1 mln.m2 powierzchni, z czego w Polsce jest to 900 tys. mkw. Logicor aktualnie posiada 22 parki logistyczne w strategicznych lokalizacjach w Polsce, takich jak: Poznań, okolice Warszawy, Łódź, Stryków, Dolny Śląsk, Kraków. W Czechach jest właścicielem parku Logicor Prague Airport, a na Węgrzech zarządza Tulipan Budapest Park. Klientami Logicor są firmy z branży logistycznej, e-commerce, detaliści 

i producenci. 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA