PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logicor kończy inwestycję w Gorzowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2015 14:54

Logicor kończy inwestycję w Gorzowie Logicor w Gorzowie

Logicor, operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii, notowanego na Euronext producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

REKLAMA

 Hala o powierzchni 17 300 mkw. w parku logistycznym Logicor Gorzów została powiększona o kolejne 12 820 mkw., tworząc budynek o wymiarach 30 120 mkw.. Powiększeniu hali produkcyjno-magazynowej towarzyszyło przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej.

Przeprowadzona w cztery miesiące rozbudowa to część inwestycji o charakterze Build-To-Suit, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu Faurecii. Drugi etap projektu - powiększenie części biurowo-socjalnej zakończy się w listopadzie br.

- Cieszy nas rozwój współpracy z Faurecią. Misją Logicor jest wsparcie klientów, aby działali bardziej efektywnie, dlatego zdołaliśmy w krótkim czasie czterech miesięcy zrealizować rozbudowę powierzchni magazynowej, w pełni dostosowując ją do produkcyjnej działalności firmy Faurecia – mówi Roman Skowroński, Head of Asset Management, Central & Eastern Europe (CEE) w firmie Logicor

Faurecia Gorzów SA działa w Gorzowie od 12 lat, posiada dwa zakłady produkcyjne, w tym jeden wybudowany w 2010 roku.

- Decyzję o rozbudowie zakładu na terenie Logicor Gorzów podjęliśmy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na produkcję wysokiej jakości elementów wyposażenia samochodów. Podpisanie umowy i dotychczasowa kooperacja naszej firmy z Logicor przebiega wzorowo i wskazuje na to, że Faurecia Gorzów SA utrzyma pożądane tempo rozwoju. Dziękujemy firmie Logicor i Depenbrock za pełen profesjonalizm i przekazanie budynku w wyznaczonym terminie, co było niemałym wyzwaniem, by zbudować zakład w tak krótkim czasie. Obecnie w fabryce na terenie Logicor Gorzów zatrudniamy ponad 600 osób, natomiast po rozbudowie, tj. do końca 2017 r., przybędzie 400 dodatkowych miejsc pracy – informuje Artur Zieleń, Operations Director FIS NER w firmie Faurecia.

Logicor Gorzów, jeden z 22 parków magazynowych, który firma posiada w naszym kraju, jest zlokalizowany na terenie Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Kompleks znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Szczecin – Gorzów Wlkp.), łatwo dostępnej z autostrady A2, zaledwie 53 km od granicy z Niemcami.

Obiekty logistyczne Logicor w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się na 1 mln.m2 powierzchni, z czego w Polsce jest to 900 tys. mkw. Logicor aktualnie posiada 22 parki logistyczne w strategicznych lokalizacjach w Polsce, takich jak: Poznań, okolice Warszawy, Łódź, Stryków, Dolny Śląsk, Kraków. W Czechach jest właścicielem parku Logicor Prague Airport, a na Węgrzech zarządza Tulipan Budapest Park. Klientami Logicor są firmy z branży logistycznej, e-commerce, detaliści 

i producenci. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA