PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logistyka dla e-handlu. Obiekt czeka na klientów

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez 3LP SA
  • 27 wrz 2016 09:06

Logistyka dla e-handlu. Obiekt czeka na klientów

TIM SA, największy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych w Polsce, uruchomił operatora logistycznego 3LP, oferującego outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-commerce.

REKLAMA

W podwrocławskich Siechnicach zakończyła się rozbudowa centrum logistycznego, z którego korzysta TIM. Inwestycję zrealizowała Kajima Poland, we współpracy z HE (Hillwood Europe) Enterprises. W jej efekcie powierzchnia obiektu wzrosła z 12 000 do ponad 41 100 mkw. W zależności od potrzeb rozbudowa automatyki pozwoli realizować przez centrum nawet ponad 200 000 wysyłek miesięcznie.

Wyjątkowe know-how i lokalizacja
TIM przez 25 lat rozwijał ogólnopolską sieć hurtowni elektrycznych. W lipcu 2013 r. postawił na sprzedaż online, uruchamiając e-sklep TIM.pl. Dziś ponad 3/4 obrotów firmy pochodzi ze sprzedaży w internecie.
- Przez prawie trzy lata zyskaliśmy unikalne w Polsce know-how w zakresie obsługi logistycznej handlu online. Chcemy wykorzystać tę wiedzę, oferując outsourcing usług logistycznych innym podmiotom z sektora e-commerce – wyjaśnia Maciej Posadzy, prezes Zarządu 3LP SA, a wcześniej członek Zarządu i dyrektor ds. operacyjnych TIM SA.
Obiekt znajduje się na południowy wschód od Wrocławia, przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, umożliwiającej już teraz dogodne połączenie z autostradą A4, a wkrótce także z drogą ekspresową S8 do Łodzi i Warszawy.

Oferta 3LP – pełna obsługa magazynowa
Centrum umożliwia składowanie do 200 000 SKU i wydajność na poziomie 88 000 linii zamówieniowych dziennie. Obiekt dysponuje:

  • 25 000 mkw. miejsc paletowych,
  • 90 000 miejsc półkowych,
  • przenośnikami o łącznej długości 1200 m,
  • 50 wózkami widłowymi,
  • placem zewnętrznym o pow. 25 000 mkw. i 7 przewijarkami do kabli.

Towar może być składowany w regałach paletowych, a także na antresoli oraz w 8 automatycznych regałach wysokiego składowania.
Wciąż trwa wyposażanie rozbudowanego obiektu. Do marca 2017 r. zostanie w nim zainstalowany m.in. automatyczny magazyn pojemnikowy dostarczony przez SSI SCHAEFER.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA