PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logistyka wciąż przyciąga inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 kwi 2016 15:31

Logistyka wciąż przyciąga inwestorów Prologis Park Prague D1 East (mat.pras.)

Prologis, Inc. ma powody do zadowolenia. Firma zamknęła pierwszy kwartał ze współczynnikiem zajętości na poziomie 95 proc. i podpisała nowe umowy najmu na 260,5 tys. mkw.

REKLAMA

Na koniec kwartału portfolio operacyjne spółki wyniosło 15,4 miliona metrów kwadratowych. Po uwzględnieniu nowych inwestycji oraz transakcji kupna portfolio obejmowało 16,4 miliona metrów kwadratowych.

- Dobre nastroje utrzymują się wśród naszych klientów w całej Europie – powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę. - Najlepsze są w Wielkiej Brytanii i Europie Północnej, poprawiają się natomiast w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej. Współczynnik zajętości w naszym europejskim portfolio pozostaje na rekordowo wysokim poziomie.

Rozpoczęte inwestycje

Podaż na obiekty dystrybucyjne klasy A pozostaje na niskim poziomie na wszystkich rynkach europejskich. W pierwszym kwartale Prologis Europe rozpoczął cztery inwestycje w Holandii, Wielkiej Brytanii i Czechach o łącznej powierzchni 59 030 metrów kwadratowych. 71 procent inwestycji stanowiły budynki typu  build-to-suit, 29 procent obiekty spekulacyjne. 

- Kontynuujemy selektywny rozwój na mocnych rynkach charakteryzującymi się niskim poziomem pustostanów, dostępnym kapitałem i pozytywnymi nastrojami wśród klientów – powiedział Bannatyne.

Transakcje Kupna i Sprzedaży

W pierwszym kwartale Prologis Europe nabył w całej Europie budynki o wartości 30 milionów euro i łącznej powierzchni 52,6 tys. mkw., a także pięć gruntów o łącznej powierzchni 414 390 metrów kwadratowych. Transakcje wpisują się w strategię Prologis, polegającą na ostrożnym inwestowaniu na światowych rynkach.

- Nieruchomości logistyczne nadal przyciągają inwestorów. Obserwujemy także zwiększający się  przepływ kapitału z przeznaczeniem na inwestycje – dodał Bannatyne. - W pierwszym kwartale stopy kapitalizacji pozostały stabilne, jednak możliwa jest ich kompresja w dalszej części roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA