PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Pyrzowicach na kolejnym etapie rozwoju

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lis 2015 16:32

Lotnisko w Pyrzowicach na kolejnym etapie rozwoju Katowice-Pyrzowice

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach rozpoczyna się rozbudowa Terminalu A. Inwestycję o wartości blisko 18,4 mln zł brutto zrealizuje Skanska. Prace zakończą się w maju 2016 roku.

REKLAMA

Terminal „A+” zostanie powiększony od strony płyty lotniskowej o 371 mkw. W obiekcie pojawią się schody ruchome i winda panoramiczna. Skanska wykona roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, w tym te w istniejącym obiekcie, a ponadto roboty związane z sieciami podziemnymi oraz roboty konstrukcyjne. Prace będą polegać m.in. na wyburzeniu ścian od strony lotniska, uzbrojeniu, montażu konstrukcji stalowej i instalacjach.

W ramach zadania powstaną także nawierzchnie chodnikowe. Podczas prac zachowane zostaną linie check-in w terminalu A, a odprawy security/paszportowe zostaną przeniesione do terminalu B. Pozostałe strefy, które nie będą objęte pracami remontowymi, tj. strefa handlowo-usługowo-gastronomiczna w części ogólnodostępnej na parterze Terminala A oraz ambulatorium będą funkcjonowały bez zmian. Remont nie zakłóci także pracy Terminali B i C.

- Przeniesienie ruchu wylotowego do krajów strefy Non-Schengen do terminalu B, na czas remontu terminalu A, przygotowaliśmy w taki sposób, żeby niedogodności dla pasażerów były jak najmniejsze. Na czas remontu wybraliśmy miesiące jesiennozimowe kiedy to ruch na naszym lotnisku jest mniejszy. Terminal A, w nowej jakości, oddamy do użytku przed rozpoczęciem sezonu czarterowego – mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy Katowice Airport.

Inwestycja pod klucz

Zadanie, jakim jest przebudowa i rozbudowa Terminala A, polega na realizacji inwestycji i instalacji wszystkich urządzeń. Dzięki temu terminal w momencie przekazania zamawiającemu będzie gotowy do natychmiastowego funkcjonowania.

Największym wyzwaniem podczas prowadzonych robót będzie praca w warunkach funkcjonującego portu lotniczego.

- Praca tutaj to za każdym razem, „operacja na żywym organizmie” – informuje Jacek Kościelny, menadżer projektu, Skanska. – Inwentaryzacja instalacji niskoprądowych, ich przebudowa i rozbudowa nie może powodować utrudnień w działalności lotniska. Terminal A znajduje się pomiędzy budynkiem technicznym (sercem logicznym portu), a pozostałymi dwoma terminalami, które muszą funkcjonować podczas robót w sposób nieprzerwany, dlatego praca w tym rejonie będzie wymagała ścisłej koordynacji służb lotniskowych i generalnego wykonawcy. Kolejnym ważnym zadaniem, po zakończeniu robót na nowym Terminalu A, będzie zintegrowanie zabudowanych systemów z już istniejącymi na porcie. Równie ważna będzie ingerencja w konstrukcję obiektu związana z przygotowaniem pod montaż schodów ruchomych i windy - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA