PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP chce stworzyć niezwykłą sieć

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 sty 2018 10:26

LPP chce stworzyć niezwykłą sieć Wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz

LPP zapowiada stworzenie sieci magazynów. Spółka wynajmuje kolejne centra logistyczne oraz poszukuje miejsca pod budowę własnego magazynu. To efekt rosnącej sprzedaży w kanale on-line. - Dziś logistyka to podstawa - mówi wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz.

REKLAMA

- Poszukujemy w Polsce miejsca pod budowę własnego – drugiego już po Pruszczu Gdańskim – centrum logistycznego. Stworzenie sieci magazynów, umożliwia nam dostarczenie produktów do konsumenta w czasie maksymalnie 24 godzin – mówi wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz.

LPP regularnie notuje wzrosty sprzedaży w kanale on-line. Przychody ze sprzedaży internetowej w grudniu 2017 wyniosły ok. 61 mln zł i były wyższe o ok. 135 proc. od sprzedaży zrealizowanej w grudniu 2016. W całym 2017 roku sprzedaż internetowa wyniosła 365 mln zł i była wyższa o ok. 111 proc. licząc rok do roku.

W najbliższych miesiącach LPP  planuje wynająć dwa kolejne centra logistyczne: w Wielkiej Brytanii oraz Europie Południowej.

- W związku z nową polityką zarządzania towarem, dążymy do maksymalnej synergii pomiędzy ofertą w kanale online, a tą dostępną w tradycyjnym kanale sprzedaży. Mając również świadomość jak dynamicznie zmieniają się oczekiwania klientów, nieustannie staramy się w jak najlepszy sposób do nich dostosować - mówi Przemysław Lutkiewicz. - Dziś jednym z głównych kryteriów wyboru klientów jest błyskawiczny czas realizacji zamówienia. Dlatego też sukcesywnie stawiamy na rozwój sieci dystrybucji. Tylko w tym roku zdecydowaliśmy się na wynajęcie dwóch centr dystrybucyjnych – pierwsze w Strykowie pod Łodzią, drugie w Moskwie - dodaje Lutkiewicz.

Zakupy online marek LPP można dokonywać na 10 rynkach. Docelowo spółka chce sprzedawać kolekcje przez internet łącznie w 16 krajach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA