PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lublin z nowym centrum logistycznym

  • Autor: PAP
  • 11 wrz 2013 19:01

Nowe centrum logistyczne otworzyła 11. września br. w Lublinie Grupa Raben. Inwestycja kosztowała ponad 25 mln zł; dzięki niej ma powstać blisko 30 nowych miejsc pracy, informuje PAP.

REKLAMA

Prezes Grupy Ewald Raben podkreślił, że Lublin jest ważnym miejscem w działalności logistycznej ze względu na swoje położenie. - Lublin położony jest w centralnym punkcie Europy, w połowie drogi między Charkowem i Donieckiem na Ukrainie a Holandią. Dlatego zdecydowaliśmy się inwestować w Lublinie i widzimy tu możliwości rozwoju - powiedział.

Wiceprezydent Lublina Grzegorz Siemiński zaznaczył, że władze miasta przez budowę infrastruktury starają się stworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów. Centrum logistyczne Grupy Raben - jak zauważył - położone jest w pobliżu upadłych wiele lat temu zakładów Daewoo i zlikwidowanej odlewni żeliwa Ursus, przy nowej trasie komunikacyjnej prowadzącej do powstającej obwodnicy Lublina i niedawno oddanego do użytku lotniska.

- Widać, że firmy tu się rozwijają. Ta część Lublina odżywa po długich latach stagnacji - podkreślił Siemiński.

W nowym centrum logistycznym powstała tzw. hala tranzytowa o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych, magazyn wysokiego składowania zajmujący 14 tys. metrów kwadratowych i trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 1 tys. metrów kwadratowych. Wybudowano też blisko 18 tys. metrów kwadratowych parkingów dla tirów, placów manewrowych i dróg.

Grupa Raben działa w Lublinie od 1998 r.; dotychczas dysponowała tu magazynem o powierzchni niespełna 3 tys. mkw.. Obecnie w lubelskim oddziale Raben Polska pracuje 60 osób, spośród których 8 to nowozatrudnieni. Do końca przyszłego roku spółka chce zatrudnić w Lublinie jeszcze około 20 osób - poinformowała szefowa lubelskiego oddziału Raben Polska Stefania Bondos.

Grupa Raben jest rodzinną firmą zajmującą się świadczeniem kompleksowych usług logistycznych. Zatrudnia 8 tys. osób. Posiada magazyny o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych w 10 krajach Europy, z czego połowa znajduje się w Polsce. Przychody grupy w ubiegłym roku wyniosły 986 mln euro, informuje PAP.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA