PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Luvena inwestuje, Projprzem wybuduje

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 30 paź 2017 16:23

Luvena inwestuje, Projprzem wybuduje Fot. Shutterstock

Projprzem poinformowała o umowie swojej spółki zależnej, w ramach której wybuduje halę magazynową wartą 26,9 mln zł netto. To kolejna umowa inwestycyjna podpisana w ostatnim czasie.

REKLAMA

Projprzem poinformowała 27 października br. o podpisaniu umowy ze spółką Luvena na budowę hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym w Luboniu o wartości 26,9 mln zł netto. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę Projprzem Budownictwo, w ramach konsorcjum, którego spółka zależna jest liderem.

- Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, proponujemy odbiorcom najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Zalety te zostały docenione przez kolejnego inwestora, który powierzył spółce budowę nowego obiektu o powierzchni ponad 15 tys. mkw. - powiedział Dariusz Paprzycki, prezes zarządu Projprzem Budownictwo.

W ramach konsorcjum na generalne wykonawstwo umowy z Luvena S.A. w formule „zaprojektuj i wybuduj”, Projprzem Budownictwo wystąpi w roli lidera, realizując kompleksowo większość prac. W pierwszym etapie inwestycji zostanie wybudowana hala o powierzchni ok. 15,2 tys. mkw. Dodatkowo zaplanowana jest budowa zewnętrznej przestrzeni biurowej i infrastruktury parkingowej. Realizacja inwestycji przewidywana jest na okres ok. 12 miesięcy.

Luvena to polskie przedsiębiorstwo przemysłu chemicznego. Jest producentem nawozów i impregnatów do drewna.

To kolejna duża umowa inwestycyjna spółki z grupy w ostatnim czasie. We wrześniu br. Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. podpisała umowę ze Starion Poland Sp. z o.o. na generalne wykonawstwo hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni użytkowej ok. 9,5 tys. mkw., wraz z częścią biurową i infrastrukturą techniczną, w Biskupicach Podgórnych, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 27,6 mln zł. Będzie to największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. Planowany termin otwarcia obiektu to kwiecień 2018 r. Starion Poland Sp. z o.o. to producent plastikowych obudów do baterii pojazdów elektrycznych. Firma współpracuje m.in. z LG Chem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA