PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magazyn Ciech Pianki już w całej okazałości

  • wnp.pl
  • 11 gru 2017 13:32

Magazyn Ciech Pianki już w całej okazałości Fot. pixabay

Nowy magazyn ma poprawić i usprawnić logistykę firmy. Możliwe ma być zaoferowanie przez spółkę nowych produktów. Ciech Pianki zakończył rozbudowę magazynu bloków długich i budynku spedycji. Inwestycja jest warta około 9 mln zł.

REKLAMA

Jak tłumaczy spółka, większa powierzchnia magazynowa nie tylko zwiększa możliwości obsługi klientów, ale pozwala również przyspieszyć prace nad poszerzeniem portfolio produktowego.

Prace nad rozbudową tzw. magazynu bloków długich w Ciech Pianki rozpoczęły się w pierwszym kwartale obecnego roku. W ramach inwestycji zamontowane zostały suwnice z chwytakami oraz transportery taśmowe. Urządzenia te umożliwiają pełną automatyzację procesu składowania bloków elastycznej pianki poliuretanowej o długości 30 m. Bloki te przemieszczane są suwnicami w obrębie magazynu, skąd za pomocą transporterów taśmowych kierowane są do rozkroju na bloki o zamówionych wymiarach i wysyłane transportem do odbiorców.

- Nasza Grupa intensywnie pracuje nad systematycznym poszerzaniem portfolio produktowego, zwłaszcza w obszarze wyrobów zaawansowanych, specjalistycznych, precyzyjnie dostosowanych do wymagań naszych klientów. Nie inaczej jest w przypadku zakładu w Bydgoszczy, gdzie podejmowane są działania z zakresu wdrażania nowych typów pianek. Nowy magazyn i centrum spedycji to odpowiedź na rosnący popyt na produkty Ciech Pianki. Dzięki tej inwestycji spółka może planować dalszą ekspansję w zakresie poszerzania zarówno bazy klientów, jak i portfolio produktowego – mówi Artur Osuchowski, członek zarządu chemicznej spółki.

Coraz częściej zlecenia realizowane przez Ciech Pianki wykraczają poza obsługę przemysłu meblarskiego i tapicerskiego. Spółka dostarcza między innymi pianki do produkcji środków utrzymania czystości, produkcji uszczelek, mat sportowych i innych specjalistycznych produktów.

Ciech Pianki posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji i sprzedaży elastycznych pianek PUR. Jest jednym z największych producentów pianki elastycznej w Polsce. Wśród odbiorców produktów spółki znajdują się najwięksi producenci mebli i materacy w kraju i Europie.

Ciech to spółka kontrolowana przez rodzinę Kulczyków. Firma jest czołowym producentem w Europie sody. Spółka ma w Polsce, Rumunii jak również i Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Basia 2017-12-11 14:20:10
    Dlaczego dopiero teraz Zarząd Ciech i RN zauważyły, że magazyn jest potrzebny a nie już 2012 kiedy był o tym informowany.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA