PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magazyn spekulacyjny w Pradze wynajęty

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 mar 2018 10:50

Magazyn spekulacyjny w Pradze wynajęty Prologis Park Prague-Uzice w Czechach

Budynek spekulacyjny o powierzchni 28,3 tys. mkw. budowany na terenie Prologis Park Prague-Uzice w Czechach został już w pełni wynajęty.

REKLAMA

Budowę parku rozpoczęto w styczniu 2018 roku w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na nową powierzchnię magazynową w tym całkowicie wynajętym parku logistycznym.

Zawarte transakcje obejmują 14 tys. mkw. dodatkowej powierzchni dla firmy Stavebniny DEK, czeskiego dostawcy materiałów budowlanych. Firma wynajmuje już 6,9 tys. mkw. w budynku 2;  
13,9 tys. mkw. dla FIEGE, wiodącego niemieckiego operatora logistycznego. Tym samym firma niemal podwoiła wynajmowaną przez siebie powierzchnię w parku. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja 108 Agency. 
 
- Wynajem obiektu w tak krótkim czasie od rozpoczęcia jego budowy świadczy o tym, jak wysokie jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w miejscu, które staje się nowym gorącym punktem logistycznym w regionie Pragi - mówi Martin Baláž, director of leasing and development Prologis w Czechach i na Słowacji.

Prologis Park Prague-Uzice to nowoczesny park logistyczny, zlokalizowany dziewięć kilometrów od północnej granicy Pragi przy autostradzie D8, co umożliwia sprawny dostęp do głównych szlaków tranzytowych do Niemiec i międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Obecnie składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 40 850 metrów kwadratowych. Podobnie jak wszystkie nieruchomości Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, po zakończeniu budowy w połowie 2018 roku, nowy budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

Z portfolio o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2017).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA