PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magazynowa machina przyspiesza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2017 07:49

Magazynowa machina przyspiesza Magdalena Szulc, dyrektor Sesgro na Europę Centralną

Polski rynek nieruchomości magazynowych stale rośnie w siłę. Nowym trendem jest rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

REKLAMA

- Zasoby nowoczesnej powierzchni przemysłowej i magazynowej przekroczyły w 2016 roku 10 mln mkw., co bez wątpienia symbolizuje niezwykle dynamiczny rozwój polskiego rynku – w bieżącym roku deweloperzy dostarczyli na rynek ok 1 mln mkw., a niemal drugie tyle znajduje się obecnie w budowie - tłumaczy Magdalena Szulc.

- W kontekście kształtującej się w ten sposób olbrzymiej dynamiki wzrostu bez wątpienia wśród kluczowych wyzwań, przed którymi stoi obecnie branża jest utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu, a także zapewnienie elastyczności w zakresie kształtowania oferty przez deweloperów powierzchni magazynowych. Sektor magazynowy ma wciąż duży potencjał. Jego dalszy rozwój będzie zależał od tego, w jaki sposób deweloperzy będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby najemców. Od wielu lat prowadzimy politykę opartą na bliskim kontakcie z klientem i dostarczaniu rozwiązań uwzględniających ich indywidualne potrzeby. Nasze doświadczenie i współpraca z zaufanymi kontrahentami pozwalają na szybką budowę wysokiej jakości obiektów i zapewniają elastyczność w trakcie ich użytkowania - dodaje dyrektor Segro.

Jeśli chodzi o sukcesy firmy w 2016 roku, do najważniejszych wydarzeń można zaliczyć realizację centrum dystrybucyjnego Tesco w Komornikach.

- Dodatkowo inwestycja ta potwierdza, iż na polskim rynku magazynowym istnieje coraz większe zapotrzebowanie na budownictwo ekologiczne. Jest to spójne z filozofią naszej firmy i zgodne z obraną przez nas strategią certyfikowania wszystkich nowych obiektów. 2016 r. był dla nas także szczególny z uwagi na 10-lecie obecności Segro w Polsce. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia oraz z faktu, że na rynku Europy Centralnej wybudowaliśmy już ponad 1,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej - podsumowuje.

- Spodziewamy się, że w najbliższym czasie popyt na powierzchnie magazynowe utrzyma się na wysokim poziomie i będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi rynku. Wśród czynników, które z pewnością korzystnie wpłyną na sytuację w branży nieruchomości komercyjnych bez wątpienia są dynamiczny rozwój takich sektorów gospodarki jak motoryzacja, logistyka czy e-commerce, a także popyt generowany przez inwestorów zagranicznych. Nasz kraj stanowi dla nich atrakcyjny kierunek ekspansji zarówno z uwagi na stosunkowo niskie i stabilne stawki czynszu, silny rynek pracy, coraz lepszą infrastrukturę, jak i korzystne położenie geograficzne Polski. Trendem, który w najbliższych latach będzie miał coraz większe znaczenie i wpływ na branżę nieruchomości magazynowych jest ekologia. Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej spotykamy się z pytaniami ze strony naszych klientów odnośnie rozwiązań proekologicznych stosowanych w budowanych przez nas obiektach. Rośnie świadomość roli, jaką pełnią zielone technologie oraz ich przełożenia na wymierne oszczędności dla klientów - dodaje dyrektor Segro.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA