PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magazynowa machina przyspiesza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2017 07:49

Magazynowa machina przyspiesza Magdalena Szulc, dyrektor Sesgro na Europę Centralną

Polski rynek nieruchomości magazynowych stale rośnie w siłę. Nowym trendem jest rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

REKLAMA

- Zasoby nowoczesnej powierzchni przemysłowej i magazynowej przekroczyły w 2016 roku 10 mln mkw., co bez wątpienia symbolizuje niezwykle dynamiczny rozwój polskiego rynku – w bieżącym roku deweloperzy dostarczyli na rynek ok 1 mln mkw., a niemal drugie tyle znajduje się obecnie w budowie - tłumaczy Magdalena Szulc.

- W kontekście kształtującej się w ten sposób olbrzymiej dynamiki wzrostu bez wątpienia wśród kluczowych wyzwań, przed którymi stoi obecnie branża jest utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu, a także zapewnienie elastyczności w zakresie kształtowania oferty przez deweloperów powierzchni magazynowych. Sektor magazynowy ma wciąż duży potencjał. Jego dalszy rozwój będzie zależał od tego, w jaki sposób deweloperzy będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby najemców. Od wielu lat prowadzimy politykę opartą na bliskim kontakcie z klientem i dostarczaniu rozwiązań uwzględniających ich indywidualne potrzeby. Nasze doświadczenie i współpraca z zaufanymi kontrahentami pozwalają na szybką budowę wysokiej jakości obiektów i zapewniają elastyczność w trakcie ich użytkowania - dodaje dyrektor Segro.

Jeśli chodzi o sukcesy firmy w 2016 roku, do najważniejszych wydarzeń można zaliczyć realizację centrum dystrybucyjnego Tesco w Komornikach.

- Dodatkowo inwestycja ta potwierdza, iż na polskim rynku magazynowym istnieje coraz większe zapotrzebowanie na budownictwo ekologiczne. Jest to spójne z filozofią naszej firmy i zgodne z obraną przez nas strategią certyfikowania wszystkich nowych obiektów. 2016 r. był dla nas także szczególny z uwagi na 10-lecie obecności Segro w Polsce. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia oraz z faktu, że na rynku Europy Centralnej wybudowaliśmy już ponad 1,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej - podsumowuje.

- Spodziewamy się, że w najbliższym czasie popyt na powierzchnie magazynowe utrzyma się na wysokim poziomie i będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi rynku. Wśród czynników, które z pewnością korzystnie wpłyną na sytuację w branży nieruchomości komercyjnych bez wątpienia są dynamiczny rozwój takich sektorów gospodarki jak motoryzacja, logistyka czy e-commerce, a także popyt generowany przez inwestorów zagranicznych. Nasz kraj stanowi dla nich atrakcyjny kierunek ekspansji zarówno z uwagi na stosunkowo niskie i stabilne stawki czynszu, silny rynek pracy, coraz lepszą infrastrukturę, jak i korzystne położenie geograficzne Polski. Trendem, który w najbliższych latach będzie miał coraz większe znaczenie i wpływ na branżę nieruchomości magazynowych jest ekologia. Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej spotykamy się z pytaniami ze strony naszych klientów odnośnie rozwiązań proekologicznych stosowanych w budowanych przez nas obiektach. Rośnie świadomość roli, jaką pełnią zielone technologie oraz ich przełożenia na wymierne oszczędności dla klientów - dodaje dyrektor Segro.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA