PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magazynowy potencjał Trójmiasta wreszcie wykorzystywany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2013 14:17

Magazynowy potencjał Trójmiasta wreszcie wykorzystywany

Jeden z najmniejszych rynków powierzchni magazynowej w Polsce - Trójmiasto, staje się coraz bardziej popularną lokalizacją dla działalności najemców - uważa Renata Osiecka, partner zarządzająca, Axi Immo.

REKLAMA

- Jest to jeden z najmniejszych rynków magazynowych w kraju z całkowitą powierzchnią magazynową na poziomie 170 tys. mkw. Jednak, z roku na rok obserwujemy stabilny wzrost zainteresowania najemców tym regionem. Dzięki rozwojowi infrastruktury portowej (Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Gdańsku i Gdyni) i drogowej w postaci obwodnicy Trójmiasta S6 i autostrady A1 region zyskał w oczach inwestorów z sektora powierzchni magazynowo-producyjnych - mówi Renata Osiecka.

O coraz większej popularności regionu świadczą wskaźniki, takie jak wolumen transakcji. Dla Trójmiasta wyniósł on ok. 70 tys. mkw. wynajętej powierzchni magazynowej, z czego ponad 60 proc. stanowiły nowe umowy najmu - wynika z danych Axi Immo. Obecnie współczynnik pustostanów w regionie obniżył się do poziomu poniżej 10 proc. Dostępne od zaraz są mniejsze moduły do 3 000 - 4 000 mkw., brakuje natomiast ofert powyżej 5 000 mkw.

- W najbliższym latach możemy spodziewać się rozwoju projektów magazynowo-produkcyjnych zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta, w lokalizacjach przy autostradzie A1 (projekt Segro w Pruszczu Gdańskim) oraz na terenie aglomeracji w okolicy DTC Gdańsk (park magazynowy należący do firmy Goodman). Deweloperzy mają zabezpieczone grunty, na których może powstać jeszcze kilkaset tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowych i produkcyjnych - dodaje Renata Osiecka.

Check English version 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA