PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Małe firmy nie są łakomym kąskiem dla operatora logistycznego, ale...

  • www.portalspozywczy.pl
  • 11 gru 2013 13:53

Małe firmy nie są łakomym kąskiem dla operatora logistycznego, ale...

W dziedzinie logistyki najważniejsza jest wiedza o rynku i nowych rozwiązaniach. Jej brak może spowodować przeinwestowanie. Szczególnie podatne na tego rodzaju sytuacje są małe i średnie przedsiębiorstwa - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Michał Dłużniewski, ekspert firmy LogisPro.

REKLAMA

Po co małym i średnim przedsiębiorstwom logistyka?

Logistyka jest nieodzownym elementem w rozwoju firmy. Obojętnie, czy mamy do czynienia z dużą korporacją, czy z małym przedsiębiorstwem. Jednak w tym ostatnim przypadku trudno znaleźć dla niej miejsce - przynajmniej na początku. We wstępnej fazie rozwoju firmy, ich właściciele skupiają się wyłącznie na produkcji. Logistyki się nie planuje, ona ma przyjść z czasem. Jeśli zapytamy właściciela firmy: Jak będzie wyglądała logistyka w Twojej firmie za dziesięć lat? Nie odpowie. Pytając z drugiej strony: Jak będzie wyglądała Twoja produkcja za parę lat? Jest w stanie opowiedzieć nam o niej wszystko. Poważny problem może się pojawić, gdy firma zaczynie się rozwijać. Niby idealna sytuacja dla przedsiębiorcy, ale jednak nie do końca... Firma będzie dostawać coraz więcej zleceń, a np. w magazynie zacznie brakować miejsca. Pojawią się opóźnienia w dystrybucji lub w produkcji. W tej sytuacji firma traci nie tylko wiarygodność na rynku, ale także kontrahenta. Może również otrzymać karę finansową za niewywiązanie się z umowy. Logistyka pozwala unikać takich problemów.

Na czym powinna koncentrować się logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Jak każda logistyka powinna być dobrze zorganizowana, ale do tego elastyczna. Prowadzona w miarę niewielkim kosztem, przy użyciu odpowiednich narzędzi dostosowanych do budżetu i potrzeb.Najważniejsza jest wiedza o rynku i nowych rozwiązaniach, jej brak może spowodować przeinwestowanie. Szczególnie podatne na tego rodzaju sytuacje są małe i średnie przedsiębiorstwa. Firma kupuje nowoczesny wózek widłowy wart 120 tys. zł, który pracuje tylko 4 godziny w tygodniu. Zdarzały się sytuacje, w których dostawca programu informatycznego (pozwalającego na usprawnienie obsługi magazynu) usiłował namówić mojego klienta do nowej, wyższej wersji systemu. Po krótkich negocjacjach okazało się, że modyfikacja istniejącego zajęła jeden dzień, a w kieszeni klienta pozostało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA