PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marbach rozpoczyna budowę fabryki w Kielcach

  • Autor: PAP
  • 02 wrz 2015 15:29

Nawet sto osób będzie mogło pracować w zakładzie produkującym urządzenia do wyrobu opakowań, którego budowa rozpoczęła się w Kielcach. Fabryka powstaje na terenach uzbrojonych przez Kielecki Park Technologiczny (KPT).

REKLAMA

Inwestycję realizuje niemiecka firma Marbach, która od 2004 r. prowadzi w Kielcach działalność w dzielnicy Malików. Przed kilkoma miesiącami przedsiębiorstwo za milion zł kupiło od KPT działkę, o wielkości siedmiu tys. metrów kw. Fabryka powstaje przy ul. Olszewskiego, na terenie należącym dawniej do przedsiębiorstwa Chemar.

Jak powiedział w środę PAP dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz, to pierwsza sprzedana parcela, z kilku hektarów gruntów uzbrojonych przez park pod działalność gospodarczą, w ramach realizacji dużego unijnego projektu.

"Uzbrojenie polegało na skomunikowaniu tego terenu, doprowadzeniu energii elektrycznej, wody i gazu. Budowany przez niemiecką firmę zakład to kilkumilionowa inwestycja. Do tej pory firma wynajmowała w Kielcach nieruchomości. Liczymy na to, że do końca marca przyszłego roku ten obiekt powstanie i firma uruchomi produkcję. Docelowo chce tu zatrudnić około stu osób" - dodał.

Fabryka będzie funkcjonowała w ramach kieleckiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Jak wynika z udzielonego pod koniec lipca zezwolenia na prowadzenie na jej terenie działalności gospodarczej, Marbach do końca 2019 r. ma zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 30 nowych pracowników. Przy ul. Olszewskiego powstaje zakład produkcji wykrojników płaskich i rotacyjnych, dla producentów opakowań kartonowych i branży poligraficznej.

Firmy z grupy Marbach od kilkudziesięciu lat oferują narzędzia dla producentów opakowań m. in. z tektury i plastiku, narzędzia termoformujące dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych, a także maszyny i oprzyrządowanie. W Polsce, poza kieleckim zakładem, Marbach posiada jeszcze dwa zakłady produkcyjne - w Tarnowskich Górach.

KPT przygotowuje do sprzedaży kolejne tereny - ok. cztery hektary - objęte strefą ekonomiczną, przeznaczone na działalność gospodarczą. Jak mówił Mazurkiewicz, to parcele o powierzchni od pięciu do ośmiu tys. metrów kw. "W przyszłym miesiącu chcemy rozpocząć sprzedaż dwóch kolejnych nieruchomości. W tej chwili prowadzimy rozmowy z dwoma kolejnymi potencjalnymi inwestorami, którzy mogli by je nabyć" - dodał dyrektor.

W planach jest też uzbrojenie następnych trzech hektarów gruntów, które niedawno na potrzeby KPT kupił od Skarbu Państwa samorząd Kielc.

Przygotowanie terenów na potrzeby przedsiębiorców jest elementem realizowanego przez park, dofinansowanego ze środków unijnych projektu, o wartości 120 mln zł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA