PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marvipol zyskał pieniądze na nowe inwestycje

  • Autor: PropertyNews
  • 14 lis 2017 17:10

Marvipol zyskał pieniądze na nowe inwestycje fot.mat.pras.

Spółka w drugiej tegorocznej emisji obligacji pozyskała od inwestorów 66 mln zł. Wobec wysokiego popytu na trzyletnie, niezabezpieczone papiery dłużne serii U Spółka zdecydowała się zwiększyć wartość emisji z początkowo planowanych 50 mln zł. Pozyskane środki Marvipol zamierza zainwestować w rozwój segmentu deweloperskiego.

REKLAMA

- Marvipol po raz kolejny udowodnił, że jest pożądanym partnerem biznesowym dla wiodących instytucji finansowych w Polsce. Duże zainteresowanie długiem korporacyjnym Marvipol, przekraczające nasze pierwotne oczekiwania, utwierdza nas w przekonaniu o słuszności obranej ścieżki rozwoju Spółki oraz o nadzwyczajnym potencjale dalszego wzrostu naszej działalności. Model biznesu Marvipol, konsekwencja i skuteczność w działaniu zyskują uznanie w coraz szerszym kręgu inwestorów. To ze względu na wysoki popyt na nasz dług korporacyjny ze strony nowych, wiodących inwestorów zdecydowaliśmy się zwiększyć wartość emisji obligacji – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

W ramach oferty obligacji serii U przydzielono 6 600 tys. obligacji o nominale 10 000 zł. Kupon obligacji będzie płatny w okresach półrocznych, a ich wykup nastąpi po trzech latach.

Prezes giełdowej spółki informuje, że środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje w nowe projekty deweloperskie. – W 2016 i 2017 r. Marvipol zainwestował już blisko 0,25 mld zł w zakup działek pod nowe projekty mieszkaniowe oraz w inwestycje magazynowe. Dywersyfikując działalność w segmencie deweloperskim istotnie zwiększyliśmy skalę działalności w biznesie magazynowym oraz weszliśmy na mieszkaniowy rynek Trójmiasta, kupując dwie działki w centrum Gdańska. Na rodzimym, warszawskim rynku mieszkaniowym skoncentrowaliśmy się na projektach ze średniej i wyższej półki, zlokalizowanych w najbardziej pożądanych przez klientów miejscach stolicy. Nieustannie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych atrakcyjnych działek, stawiając na projekty pozwalające na uruchomienie inwestycji w perspektywie 12 miesięcy od zakupu. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie zakupu kilku atrakcyjnych nieruchomości. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku znacząca część z pozyskanych z emisji obligacji środków zostanie wykorzystana do sfinansowania nowych inwestycji – informuje Mariusz Książek.

Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Proces podziału Grupy na dwa niezależne od siebie giełdowe, jednolite biznesowo podmioty jest bliski zakończenia. 7 listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt emisyjny Marvipol Development, otwierając drogę do finalizacji planu podziału. Zgodnie z planem, działalność deweloperska Grupy trafi do Marvipol Development S.A. w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol S.A. Akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development S.A. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol S.A., która docelowo zmieni nazwę na British Automotive Holding S.A. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development S.A. na GPW planowane są na IV kw. 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA