PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mazowsze z ośrodkiem przemysłu dla lotnictwa

  • Autor: PAP
  • 30 cze 2015 17:20

W ciągu dwóch lat w okolicach Łodzi i Radomia ma powstać nowy region gospodarczy, skupiający firmy z branży lotniczej - Wyżyna Lotnicza. Nowe inwestycje planują tam firmy lotnicze. We wtorek w Warszawie podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

REKLAMA

List podpisali sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek, prezes PAIiIZ Sławomir Majman, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Radomia Radosław Witkowski, burmistrz Dęblina Beata Siedlecka oraz przedstawiciele ARP, Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, Uniwersytetu Ekonomiczno-Humanistycznego w Radomiu i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Liczymy, że utworzenie Wyżyny Lotniczej, czyli nowego klastra, w sposób znaczący wzmocni polski sektor lotniczy. (...) Szacujemy, że ilość miejsc pracy, jaka powstanie, to 1 tys. 250" - powiedział w wtorek po podpisaniu listu szef PAIiIZ Sławomir Majman.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaznaczyła, że dla samorządów projekt to szansa na stworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji. "Daje nam szanse na dalszy rozwój kreatywnego przemysłu, jakimi są bez wątpienie przemysły: lotniczy, kosmonautyka. (...) Porozumienie daje nam narzędzia do tego, abyśmy mogli wspólnie stworzyć możliwości dla dalszego, intensywnego rozwoju branży" - powiedziała.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaznaczył, że dla samorządowców to szansa na pobudzenie rozwoju regionu. "Daje nadzieje na wzrost gospodarczy, na nowe miejsca pracy, na przeciwdziałanie odpływowi mieszkańców w kierunku Warszawy" - podkreślił. Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka dodała, że Wyżyna Lotnicza doskonale łączy się z tradycją lotniczą tego miasta. "W oparciu o potencjał naukowy, techniczny (zakładów lotniczych w Dęblinie - PAP) można rozwijać nowe możliwości. Będziemy wspierać tę inicjatywę. Liczymy, że powstrzyma bezrobocie, które szerzy się na terenie Dęblina, a także zapobiegnie wyludnianiu się miasta" - powiedziała.

"Wyżyna lotnicza istnieje. To jest potencjał polskiej nauki i polskiego przemysłu" - powiedział z kolei wiceminister obrony Czesław Mroczek. Dodał, że tworzą go uczelnie, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi z filią w Dęblinie, WZL w Warszawie, a także "inne segmenty Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu". "Ta dzisiejsza inicjatywa to podjęcie się () zadania ożywienia tego potencjału, wymyślenia nowych kierunków rozwoju. Oczywiście ważnym impulsem dla tego działania jest potencjalne wejście Airbusa z punktu widzenia rozszerzenia jego działalności w segmencie śmigłowców" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA