PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MB Aerospace szykuje wielką rozbudowę zakładu w Rzeszowie

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2017 16:31

MB Aerospace szykuje wielką rozbudowę zakładu w Rzeszowie Shutterstock

90 mln zł zainwestuje producent elementów do silników lotniczych firma MB Aerospace w Rzeszowie. Spółka planuje rozbudować zakład m.in. o nowe hale. Dzięki inwestycji powstanie też dodatkowo 110 nowych miejsc pracy.

REKLAMA

W czwartek w siedzibie firmy zostało wręczone zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teren, na którym znajduje się MB Aerospace, został włączony do strefy po koniec ubiegłego roku.

Jak powiedział dyrektor zarządzający MB Aerospace Dave Farmery, firma w ciągu czterech lat planuje zainwestować 90 mln zł i stworzyć 110 miejsc pracy. Spółka zadeklarowała również utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia - ponad 300 osób.

W ramach inwestycji powstanie prototypownia oraz dwie hale, w sumie zakład zwiększy swoją powierzchnię o ponad 4 tys. mkw. Zakupione zostaną również nowe maszyny w tym m.in. frezarki i oczyszczarki śrutowe.

Obecny podczas uroczystości wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że inwestycja to efekt działań rządu, który pod koniec 2016 r. powiększył mielecka strefę. "I teren, na którym się znajdujemy został włączony do strefy" - dodał.

Wiceminister zaznaczył, że obecnie w resorcie są tworzone przepisy związane z nową polityką strefową. "W konsekwencji nowe zapisy mają doprowadzić do tego, że strefy ekonomiczne staną się w jeszcze większym stopniu narzędziem wpływającym na rozwój gospodarki poszczególnych regionów" - podkreślił Hamryszczak.

Radości z kolejnej inwestycji w mieście nie krył prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. "Poprzez takie inwestycje Rzeszów się bogaci, chcą tu mieszkać kolejni obywatele, pojawiają się nowi inwestorzy, rozwijają się uczelnie" - dodał Ferenc.

MB Aerospace to międzynarodowa grupa inżynieryjna w zakresie lotnictwa, działająca w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. W naszym kraju ma trzy oddziały, w których zatrudnia w sumie ponad 450 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA