PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metropolie i magazyny - pożądany mariaż

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 paź 2017 12:40

Metropolie i magazyny - pożądany mariaż Tomasz Olszewski, Regional Director JLL, fot. materiały prasowe

W najbliższych latach branża przewozowa przejdzie poważną transformację. Zmiany w łańcuchach dostaw zrewolucjonizują rynki nieruchomości logistycznych w całej Europie. Jedną z zauważalnych tendencji już jest wzrost znaczenia miast w logistyce.

REKLAMA

Jak pokazuje raport JLL „More than the last mile. How smarter logistics can help shape tomorrow’s cities”, wraz ze wzrostem liczby mieszkańców w europejskich stolicach rośnie również popyt na dobra i usługi, zwiększając potrzeby transportowe związane z przepływem towarów. To z kolei wiąże się  ze wzrostem zapotrzebowania na infrastrukturę transportową oraz tereny przeznaczone pod logistykę i magazynowanie.

– Jednym  z powodów zwiększających popyt na miejskie obiekty logistyczne jest rozwijająca się coraz prężniej branża e-commerce. Do 2020 roku nowe umowy najmu zawarte przez firmy obsługujące sektor e-commerce mogą sięgnąć nawet 700 tys. mkw. – mówi Tomasz Olszewski, Regional Director JLL.

Źródłem zapotrzebowania  na grunty i budynki logistyczne w miastach jest jednak popyt  ze znacznie szerszego segmentu rynku. Dotychczasowe badania przeprowadzone w europejskich miastach sugerują, że sektorami napędzającymi zapotrzebowanie na miejski transport towarów  – a tym samym również na przestrzeń magazynową i grunty  logistyczne – są przede wszystkim: sieci handlowe, także z sektora e-commerce, usługi dostawcze, kurierskie i pocztowe, hotelarstwo, gastronomia i catering, budownictwo oraz odpady i recykling.

Sieci handlowe wykorzystują przestrzeń logistyczną do uzupełniania zapasów w swoich punktach sprzedaży, w których powierzchnia sprzedażowa rozszerzana jest często kosztem miejsca przeznaczonego na składowanie towarów. – Chociaż wzrost centralizacji spowodował, że przy uzupełnianiu stanów magazynowych korzysta się coraz częściej z usług centrów dystrybucyjnych, wiele sklepów w miastach zaopatrywanych jest także bezpośrednio przez dostawców – mówi Tomasz Mika, National Director, JLL.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA