PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Międzynarodowa firma produkcyjna inwestuje w Nowej Soli

  • Autor: PAP
  • 28 sie 2017 15:20

Międzynarodowa firma produkcyjna inwestuje w Nowej Soli fot. Fotolia

Duńsko-niemiecka firma Bad Element specjalizująca się w produkcji modułów łazienkowych dla budownictwa mieszkaniowego uruchomiła działalność w Nowej Soli w Lubuskiem. Spółka wynajmuje tam kilka hal i kończy budowę węzła betoniarskiego.

REKLAMA

Obecnie w Nowej Soli spółka daje pracę około stu osobom, docelowo w oddziale planuje współpracę z około 170 osobami. Spółka zainwestowała w tym mieście ok. 12 mln zł - poinformował PAP dyr. ds. produkcji Bad Element Sp. z o.o. Kamil Kowalski.

Dodał, że firma poszukuje obecnie pracowników zajmujących się prefabrykacją i wykończeniem, m.in. zbrojarzy, spawaczy, kosmetyków betonu, izolatorów, glazurników, malarzy, tynkarzy, hydraulików i elektryków. Część pracowników jest zatrudnionych na umowach, a część na zasadzie podwykonawców.

Bad Element Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu gotowych modułów łazienkowych z pełnym wyposażeniem. Od ośmiu lat produkuje je w zakładzie w Nowych Jaroszowicach, a od czterech w Rakowicach Małych (obie miejscowości na Dolnym Śląsku - PAP).

Wiosną tego roku firma rozpoczęła także działalność w Nowej Soli. Na początku związaną z wykańczaniem betonowych modułów. Teraz firma jest na końcowym etapie uruchamiania węzła betoniarskiego, co pozwoli na prowadzenie tam pełnego cyklu produkcyjnego.

Gotowe moduły łazienkowe są wyposażone w niezbędną instalację i armaturę z zabudowaną wanną, umywalką, toaletą i kabiną. Taka łazienka wymaga jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku wszystkich mediów

Po przejściu kontroli jakości gotowe łazienki trafiają prosto na budowę, gdzie przy pomocy dźwigu, są wstawiane na odpowiednie miejsca. Takie rozwiązanie stosowane jest m.in. przy budowie akademików, hoteli czy budownictwa wielorodzinnego lub domów spokojnej starości.

Ten system jest coraz powszechniejszy w Europie Zachodniej, w Polsce nie jest jeszcze wykorzystywany na szerszą skalę.

"W dobie intensywnego rozwoju sektora budowlanego zauważalne jest zapotrzebowanie na nowe technologie usprawniające proces budowy. Jedną z nich są gotowe moduły łazienkowe" - powiedział PAP Kowalski.

Bad Element Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w Polsce w 2009 r. Dotychczas wyprodukowała ok. 25 tys. modułów łazienkowych. Swoje usługi świadczy w firmie ponad 300 osób, a jej roczne obroty wynoszą ok. 60 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA