PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Międzynarodowy koncern inwestuje w Goleniowie

  • Autor: PAP
  • 27 lis 2014 08:14

Międzynarodowy koncern działający w branży opakowań metalowych Crown Packaging planuje zainwestować w Goleniowie (Zachodniopomorskie) 25 mln zł m.in. w budowę nowej hali produkcyjnej. Zatrudnienie w firmie ma wzrosnąć o około 120 etatów.

REKLAMA

Jak poinformowano PAP w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie firma, która działa już w tej miejscowości od lat 90. ubiegłego wieku zamierza rozbudować swój zakład w Goleniowie.

"Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach, a po jej zakończeniu zatrudnienie wzrośnie o około 120 etatów. Pierwszy etap, już rozpoczęty, polega na budowie nowej hali produkcyjnej. Drugi etap wiąże się z zakupem prawie czterohektarowego terenu inwestycyjnego od gminy i budowie kolejnego obiektu, który wyposażony zostanie w najnowszą linię technologiczną do produkcji opakowań metalowych" - powiedział burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

Dodał, że firma chce, by w Goleniowie mieścił się również europejski dział logistyki Crown Packaging. Po realizacji planów inwestycyjnych o łącznej wartości około 25 mln zł, koncern będzie zatrudniał w Goleniowie ponad 300 osób - podkreślił.

"Goleniów wygrał konkurencję nie tylko z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce, ale również z innymi krajami europejskimi. O wyborze inwestora zdecydowały lokalizacja oraz warunki, jakie gmina stwarza dla inwestorów" - powiedział Krupowicz. Poinformował też, że Crown Packaging przenosi na Pomorze Zachodnie jeden z zakładów w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem burmistrza, inwestycja dowodzi, że Goleniów jest dobrym miejscem do inwestowania. "Stworzenie dobrego klimatu do inwestowania doprowadziło do tego, że stopa bezrobocia w naszej gminie spadła do 5,2 proc., a kolejni inwestorzy negocjują z nami warunki do prowadzenia swojego biznesu w Goleniowie" - dodał.

Crown Holdings, do którego należy Crown Packaging, jest światowym dostawcą opakowań. Działająca od 1892 r. firma ma ok. 150 zakładów w 41 krajach. Zatrudnia blisko 22 tys. pracowników. Jej siedziba mieści się w Filadelfii w USA. Produkuje takie opakowania jak puszki na żywność, w tym do napojów, czy pojemniki aerozolowe.

Goleniów przyciąga także inwestorów do tamtejszego parku przemysłowego. Swą lokalizację ma już w nim ponad 40 firm z całego świata. Pracujące na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego przedsiębiorstwa zatrudniają obecnie ponad 3 tys. osób.

Od kilu lat wzrasta liczba firm działających na terenie gminy. W 2010 r. zarejestrowano 4295, a w 2013 r. już 4436 przedsiębiorstw.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA