PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milion w portfolio, ale apetyt wciąż rośnie

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 mar 2016 08:03

Goodman pobił rekord. - Od lipca ubiegłego roku podpisaliśmy umowy najmu na ponad milion mkw. powierzchni w Europie kontynentalnej - mówi Maciej Madejak, Head of Business Development Poland w Goodman. Jak zapowiada, w tym roku nie zabraknie nowych inwestycji.

REKLAMA

- W roku 2016 Goodman nadal umacnia pozycję na rynku powierzchni magazynowych w Europie. Naszym osiągnięciem, oprócz wynajęcia ponad 1 mln mkw. powierzchni logistycznej, jest zwiększenie naszego portfolio w Europie Centralnej do ponad 944 tys. mkw., co stanowi przyrost ok. 35 proc. w stosunku  do roku ubiegłego - mówi Maciej Madejak, Head of Business Development Poland, Goodman.

Jak podkreśla, dodatkowym osiągnięciem jest utrzymanie dotychczasowych klientów w portfolio firmy oraz utrzymanie bardzo wysokiego współczynnika wynajęcia powierzchni. Wynosi on teraz 98 proc.

- W naszych planach jest rozwój inwestycji w lokalizacjach, które już posiadamy czyli w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy na Śląsku. Będziemy skupiać się na powiększeniu banku ziemi. Obecnie nasze zasoby pozwalają na wybudowanie ponad 830 tys. mkw. - mówi Maciej Madejak.

Goodman, oprócz istniejących parków logistycznych, będzie też rozwijać projekty BTS. Dotyczy to również lokalizacji, w których te inwestycje dotąd nie były projektowane. Kolejnym elementem rozwoju firmy ma być realizacja obiektów spekulacyjnych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Poznań, Wrocław, Śląsk i Gdańsk.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA